Zapisy Samouczek
Profil Osoby

Rosalie Diamond
(Amethyst)

Uczeń

Krąg Białomagiczny
Klasa 1 - Krąg Białomagiczny
4977 punktów w Punktacji Uczniów
0 galeonów
Na chacie:

Zapisany od: 2021-04-26 18:34:40
Wiek:

No i czego tu szukasz...

Przedmioty kupione na Alei Vulchanovy

Eliksir Upiększający [125 G]

Czujesz się brzydka/i? My temu prosto zaradzimy! Zamiast wydawać pieniądze na operacje, sięgnij po butlę dobrze ci radzę! 

Termometr [30 G]

Mugolski przedmiot, który znalazł zastosowanie również w świecie magii. Idealny do sprawdzania i kontrolowania temperatury waszego eliksiru. 

Zakraplacz [10 G]

Niezbędnik, jeśli w recepturze jest wyraźnie napisane, by dodać parę kropel. W nim można kontrolować ilość dodawanej cieczy. Można go użyć przy śluzie gumochłona, łzach feniksa czy nawet smoczej krwi. 

Zestaw buteleczek [29 G]

Zestaw pojemniejszych buteleczek niż szklana fioleczka. Również wykonane ze szkła, jednak mają większą pojemność. Można w nich przetrzymywać nie tylko eliksiry ale i wywary. 

Kociołek z trójnogiem [90 G]

Zestaw kociołka z trójnogiem. Obowiązkowy dla każdego klasisty. Co prawda sam kociołek nie powala jakością, ale trójnóg już owszem. Zawsze możesz postawić na nim inny kociołek, może z mosiądzu?

Kociołek na wywary [25 G]

Kociołek głównie przeznaczony do wywarów używanych na zajęciach. Żeby wywar się nie zepsuł, polecamy przetrzymywać go właśnie w tym kociołku. Do herbatki też się nada!

Fiołka [10 G]

Mała szklana fioleczka, w której możesz przetrzymywać każdy wykonany przez ciebie eliksir. Profesor Moonstone narzeka, że zabieracie mu fiolki? Miej własną młody czarodzieju!

Chochla [15 G]

Idealna do mieszania w każdym kociołku, twarda niczym stal i dyrektor Grimshaw. Dzisiaj okazyjna cena! Skusisz się?

Bahanocyd [45 G]

Masz problem z małymi, włochatymi szkodnikami w domu? Mamy świetny specyfik na Bahanki! Kilka psiknięć i po problemie! Promocyjna cena!

Eliksir Pieprzowy [26 G]

Prosty eliksir, który pomaga nawet przy przeziębieniach czy w chłodne dni, by się rozgrzać. Zamiast tego eliksiru niektórzy piją bimber, jednak my polecamy eliksir. Do tego jego wygląd został przyjemnie odświeżony.

Antidotum na Popularne Trucizny [38 G]

Ukąsił Cię paskudny owad? Zatrułeś się tojadem czy cisem? A może jakiś trujący eliksir sprawił Ci kłopot? To antidotum jest w sam raz dla Ciebie. Działa również jako środek chwastobójczy.

Eliksir Herbicydowy [29 G]

Jak przystało na aptekę znaleźć tu można takie lekarstwo dla naszych ogrodów. Eliksir Herbicydowy nie należy co prawda do najsilniejszych i najskuteczniejszych, ale doskonale się nada, gdy brakuje innych środków albo różdżka się gdzieś zapodziała.

Woda [10 G]

Ciecz, która jest niezbędna w procesie warzenia eliksirów. Jest to najczęstszy składnik, jednak niekiedy zastępują go wywary. 

Muchy Siatkoskrzydłe [15 G]

Zielone owady, które również znalazły zastosowanie w eliksirach. Są wykorzystywane do Eliksiru Wielosokowego. 

Kręgosłup Skorpeny [25 G]

Szkielet pozyskiwany z drapieżnej ryby morskiej. Najczęściej używa się go w postaci proszku. Swoje zastosowanie znalazł między innymi jako składnik Eliksiru Wiggenowego, lub Herbicydowego.

Rogate Ślimaki [17 G]

Niezbyt przyjemne są w dotyku, jednak jeśli warzysz lekarstwo na czyraki, to niestety musisz się przełamać drogi czarodzieju.

Pijawka [5 G]

Pomocne przy oczyszczaniu krwi z toksyn, ale również niezbędny składnik Eliksiru Wielosokowego. Kombinujesz coś młody czarodzieju?

Skrzydła Elfa [30 G]

Złapanie elfa, to dopiero sztuka, jednak zrobimy wszystko byście mieli wszystkie składniki na starcie! Owych skrzydeł możesz użyć do Eliksiru Gotowości czy Upiększającego.

Rękawice [101 G]

Rękawice które nadadzą sie zarówno przy warzeniu eliksirów jak i przesadzaniu roślin, które mają coś toskycznego w sobie. Gruba smocza skóra, z której są wykonane zapewnią twoim dłoniom bezpieczeństwo. 

Moździerz [23 G]

Nauczyciel nakazał rozdrobnić jakiś składnik, jednak ty nie masz pojęcia jak? Podsuwamy ci pod nos idealne rozwiązanie. Możesz w nim zetrzeć, sproszkować składnik.

Wywar Tojadowy [149 G]

Zbawienie dla chorych na likantropię, czyli wilkołactwo. Wypij tydzień przed pełnią księżyca, a przemiana będzie mniej bolesna. Przypomnienie: nie leczy wilkołactwa!

Bezoar [35 G]

Składnik nieorganiczny, jednak jest wiele sporów na jego temat. Podobno tworzy się w żołądku kozy...Nie chciałbym go chyba w swoim eliksirze. 

Krew Jednorożca [85 G]

Srebrna substancja, której zdobycie wymaga niezwykłego poświęcenia. Rzadki składnik, pomocny podczas oparzeń, jednak najcenniejsze w niej jest to, że zapewnia życie.

Róg Jednorożca [90 G]

Róg posiadający magiczne właściwości. Najczęściej używany w eliksirach w postaci proszku. Wykorzystywany do produkcji najczęściej odtrudek na różne trucizny. 

Eliksir Ochraniający przed Ogniem [95 G]

Ogniste przeszkody nie będą Ci straszne, gdy wypijesz ten eliksir. Uwaga! Możliwe skutki uboczne - oblodzenie i obniżenie temperatury ciała.

Eliksir z Czerńca [99 G]

Eliksir ciężki do przyrządzenia i niezwykle szkodliwy. Czy aby na pewno chcesz kupić tę truciznę? Niech Cię nie zwiedzie promocyjna cena! Poważnie się zastanów.

Eliksir Rozpaczy [100 G]

Chcesz sprawić komuś ból, ale nie wiesz jak? Chcesz by cierpiał tak samo jak ty? Żył wspomnieniami? Podaj swojej ofierze ten eliksir i rozkoszuj się jego bólem. 

Eliksir Zapomnienia [86 G]

Ten eliksir jest zamiennikiem zaklęcie Obliviate. Jeśli masz ochotę wymazać coś sobie z pamięci, proszę bardzo! Jednak uważaj czarodzieju. 

Eliksir nr 86 [80 G]

Niezwykle silna trucizna, która jest dostępna w tak niskiej cenie to ukłon Czarnoksiężnika w stronę adeptów czarnej magii. Niestety, antidotum na niego już nam nie udostępnił.

Eliksir Przebudzenia [49 G]

Ktoś śpi za mocno przez czarną magię? A może nie chcesz przespać ważnych wydarzeń? Ten eliksir zdecydowanie jest dla Ciebie!

Eliksir Przebudzenia [49 G]

Ktoś śpi za mocno przez czarną magię? A może nie chcesz przespać ważnych wydarzeń? Ten eliksir zdecydowanie jest dla Ciebie!

Eliksir Przywracający Wzrok [42 G]

Eliksir mający przyjemną barwę, który jak sama nazwa mówi, przywraca wzrok osobie pijącej. Niweluje działanie zaklęcia Conjunctivitis, zatem warto byś miał go w swojej apteczce. Kto wie, kiedy padniesz ofiarą psikusa?

Lek na Smoczą Ospę [107 G]

Jak sama nazwa mówi, eliksir ten leczy smoczą ospę, która nie jest najprzyjemniejszą chorobą. Eliksir został wynaleziony przez Gunhildę z Gorsemoore i posiada kolor fioletowy. Nowa buteleczka i promocyjna cena!

Eliksir na sen bez snów [55 G]

Problem z zaśnięciem? Kup ten eliksir i zażyj odrobinę, a po chwili gwarantujemy, że staniesz się senny. 

Eliksir Wiggenowy [55 G]

Po wypiciu buteleczki tego eliksiru wyleczysz drobne rany, nawet te wywołane przez twojego Kuguchara. 

Mandragora [30 G]

Magiczne roślina, która niegdyś była używana jako amulety i talizmany a nawet do wróżenia. Obecnie jednak wykorzystuje się ją do wyrobu wywaru dla spetryfikowanych osób. 

Szkiele-Wzro [130 G]

Każdy Biały Mag, który chce być wybitnym Uzdrowicielem powinien mieć ten eliksir w swojej torbie. W końcu nierealne jest wyhodować nowe kości bez jego pomocy.

Skrzydła Elfa [30 G]

Złapanie elfa, to dopiero sztuka, jednak zrobimy wszystko byście mieli wszystkie składniki na starcie! Owych skrzydeł możesz użyć do Eliksiru Gotowości czy Upiększającego.

Pijawka [5 G]

Pomocne przy oczyszczaniu krwi z toksyn, ale również niezbędny składnik Eliksiru Wielosokowego. Kombinujesz coś młody czarodzieju?

Jagody jemioły [18 G]

Małe, białe, woskowe kulki, które są mugolskiego pochodzenia, jednak znalazły świetne zastosowanie w truciznach. Jest składnikiem między innymi Eliksiru Zapomnienia.

Ropa z Czyrakobulwy [15 G]

Profesor Nefrite wspaniałomyślnie podarowała ropę aptekarzowi po zajęciach zielarstwa. Teraz można ją kupić po promocyjnej cenie. Nadaje się do leczenia młodzieńczego trądziku.

Pokrzywa [8 G]

Suszona pokrzywa jest niezbędna, gdy chcemy wzmocnić nasz organizm. Ta tutaj zbierana była w Zimowym Ogrodzie, więc z całą pewnością można powiedzieć, że jest ekologiczna. 

Notatnik [25 G]

Notatnik, który przyda się każdemu adeptowi magii, któremu zależy na jak najlepszych ocenach. Może tutaj zapisywać swoje notatki z zajęć. 

Pergamin [5 G]

Kartka pergaminu doskonałej jakości. Nie przebija, praktycznie nie moknie, jest niczym zaczarowany. Zestaw kilkunastu kartek tego pergaminu, niektórych zostawia z torbami. 

Buteleczka atramentu [50 G]

Pióro masz, lecz atramentu brak? Świetnie trafiłeś młody czarodzieju! Najwyższej jakości atrament czeka na ciebie. 

Szare pióro [10 G]

Zwykłe szare pióro, które zakupisz w każdym sklepie z artykułami piśmienniczymi. Jest wygodne, jednak niczym specjalnym ono nie zachwyca. 

Kociołek cynowy [35 G]

Kociołek głównie przeznaczony dla klas pierwszych, gdzie warzenie eliksirów jeszcze nie jest takie wymagające. Minus tego kociołka jest taki, że szybko się psuje. Przemyśl poważnie swój zakup!

Wprowadzenie do transmutacji dla początkujących [40 G]

Dopiero wkraczasz w świat Transmutacji? Nie martw się! W tym podręczniku od Emeryka Switcha znajdziesz wszystko co potrzeba!

Tysiąc magicznych ziół i grzybów [35 G]

Lekcje Zielarstwa lub Eliksirów już za pasem, a ty nadal nie posiadasz w swoim asortymencie podręczników? Mamy dla ciebie idealne rozwiązanie! Książka autorstwa Phyllidy Spore, wystarczy ci w zupełniości!

Standardowa księga zaklęć- stopień I [25 G]

Książka autorstwa Mirandy Goshwk, wydana w 1991 roku jest pierwszym podręcznikiem do Zaklęć. Wszyscy adepci magii I klasy powinni się w nią zaopatrzyć, żeby poznać podstawy tego przedmiotu.

Potworna księga potworów [50 G]

Książka wydana w 1978 roku przez Edwardusa Lime. Jeśli szukasz ciekawego podręcznika do Opieki nad Magicznymi Stworzeniami, z którym nie będziesz się nudził, to świetnie trafiłeś. 

Demaskowanie przyszłości [45 G]

Książka autorstwa Kassandry Vablatshy, wydana najprawdopodobniej w 1993 roku. Świetna książka jako podręcznik do zajęć z Wróżbiarstwa. 

Włóczęgi z wilkołakami [25 G]

Marzyłeś kiedyś o spotkaniu Wilkołaka, jednak obawiasz się przebiegu tego spotkania? Książka autorstwa Gilderoya Lockharta powinna ci wszystko wyjaśnić. Nie zwlekaj! Sięgaj!

Demaskowanie przyszłości [45 G]

Książka autorstwa Kassandry Vablatshy, wydana najprawdopodobniej w 1993 roku. Świetna książka jako podręcznik do zajęć z Wróżbiarstwa. 

Potworna księga potworów [50 G]

Książka wydana w 1978 roku przez Edwardusa Lime. Jeśli szukasz ciekawego podręcznika do Opieki nad Magicznymi Stworzeniami, z którym nie będziesz się nudził, to świetnie trafiłeś. 

Standardowa księga zaklęć- stopień I [25 G]

Książka autorstwa Mirandy Goshwk, wydana w 1991 roku jest pierwszym podręcznikiem do Zaklęć. Wszyscy adepci magii I klasy powinni się w nią zaopatrzyć, żeby poznać podstawy tego przedmiotu.

Tysiąc magicznych ziół i grzybów [35 G]

Lekcje Zielarstwa lub Eliksirów już za pasem, a ty nadal nie posiadasz w swoim asortymencie podręczników? Mamy dla ciebie idealne rozwiązanie! Książka autorstwa Phyllidy Spore, wystarczy ci w zupełniości!

Pijawka [5 G]

Pomocne przy oczyszczaniu krwi z toksyn, ale również niezbędny składnik Eliksiru Wielosokowego. Kombinujesz coś młody czarodzieju?

Figa Abisyńska [13 G]

Magiczna roślina, którą sprowadzamy dla was aż z Abisynii! Jest jednym ze składników do Eliksiru Skurczającego. 

Skrzydła Nietoperza [15 G]

Składnik pochodzenia mugolskiego i zwierzęcego. Szkoda mi obcinać skrzydła tym słodkim nietoperzom, jednak taka jest moja praca. 

Tojad (pęd) [27 G]

Z tą rośliną to ty uważaj przyjacielu. Posiada dwie inne nazwy, Mordownik i Akonit. Również jest bardzo cenny dla chorych na likantropię, bo jest składnikiem Wywaru Tojadowego, jednak nie bez przyczyny ma takie nazwy. 

Śluz Gumochłona [17 G]

Składnik pochodzenia magicznego, od Gumochłona. Zdobyć go jest bardzo łatwo, muszę przyznać. Użyjesz go do Eliksiru Wiggenowego, jak i do zagęszczania innych eliksirów. 

Fasolka Sopophorusa [18 G]

Sok z tych fasolek jest niezbędny do stworzenia Wywaru Żywej Śmierci. Aptekarz sprowadził te fasolki specjalnie na polecenie pana Moonstone'a.

Ropucha Czubata [35 G]

Chcesz mieć w swoim pokoju trochę żywej natury? Nie przeszkadzają tobie dziwne odgłosy, ani obślizgła skóra? Mamy dla ciebie przyjemne w takim razie rozwiązanie! Ropucha Czubata to idealny wybór. 

Magiczne wzory i napoje [50 G]

Nudzisz się wieczorami, a chętnie być uwarzył jakiś eliksir? Mamy da ciebie poradnik ze wszystkimi eliksirami! Nie zwlekaj! Pan Arseniusz Jigger bardzo ciekawie opisał swoje odkrycia!

Eliksir Gotowości [90 G]

Zbliżają się egzaminy, a ty nie czujesz się na tyle przygotowany, by zdać je na tyle ile chcesz? Sen cię wytraca z równowagi i nie masz siły się uczyć? Mamy rozwiązanie! Eliksir ten doda ci wytrzymałości w nauce i nie tylko!

Rdest Ptasi [20 G]

Roślina, którą spotkać można w Zakazanym Lasie i stamtąd aptekarz ją ściągnął. Pogłoski mówią, że znaleźć go można również w Zimowym Ogrodzie. Ważny składnik Eliksiru Wielosokowego. 

Lawenda [12 G]

Kwiat, który wydziela bardzo przyjemny zapach. Ma zastosowanie w różnych dziedzinach, nawet w eliksirach. Wiedziałeś, że lawendowy do koloru oczu dyrektor Aristov?

Różdżka- Cis [15 G]

Różdżka cisowa, w rdzeniu znajduje się pióro gromoptaka. 10 cali, sztywna. Idealnie sprawdzi się wśród miłośników transmutacji kubka w stołek. 

Dyptam [23 G]

Niezwykła lecznicza roślina znana nie tylko czarodziejom, jednak to właśnie my odkryliśmy jej magiczne właściwości. To z niego robi się esencję, która leczy skutki rozczepienia do teleportacji.

Ślaz [15 G]

Jeśli naprawdę pragniesz warzyć Eliksir Wielosokowy, mam tutaj coś idealnego dla ciebie. Jednak taka mała uwaga ode mnie. Zbieraj go tylko podczas pełni księżyca, inaczej to nie wyjdzie. 

Dyptam [23 G]

Niezwykła lecznicza roślina znana nie tylko czarodziejom, jednak to właśnie my odkryliśmy jej magiczne właściwości. To z niego robi się esencję, która leczy skutki rozczepienia do teleportacji.

Waleriana [12 G]

Ową roślinę można użyć na kilka sposobów. Pierwszy, jaki znamy, to do krajanki z melasy, a drugi to oczywiście składnik eliksiru. Jakiego? Słodkiego Snu, Spokoju, Zapomnienia, a nawet do Wywaru Żywej Śmierci. Znana jest także pod nazwą: Kozłek lekarski.

Krew Salamandry [35 G]

Jak sama nazwa mówi, krew jest pozyskiwana z Salamandry. Owej krwi używają czarodzieje do warzenia Eliksiru dodającego wigoru. 

Imbir [15 G]

Świetnie rozgrzewa a dodatkowo jest składnikiem Eliksiru Rozśmieszającego. 

Mięta Pieprzowa [8 G]

Taka niby zwyczajna mięta, a jednak potrafi chamować skutki uboczne Eliksiru Wzbudzającego Euforię. Taka to niepozorna roślina. 

Wprowadzenie do transmutacji dla początkujących [40 G]

Dopiero wkraczasz w świat Transmutacji? Nie martw się! W tym podręczniku od Emeryka Switcha znajdziesz wszystko co potrzeba!


Ostatnio zdobyte punkty (7 dni)

DataPunktyOpis
2021-06-18+14Rosalie Diamond
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-06-18+40Rosalie Diamond
Konkurs z Numerologii
2021-06-17+22Rosalie Diamond
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-06-16+50Rosalie Diamond
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-06-16+37Rosalie Diamond
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-06-16+40Rosalie Diamond
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-06-14+52Rosalie Diamond
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-06-13+20Rosalie Diamond
Bycie Prefektem
2021-06-13+50Rosalie Diamond
Szał Zakupów #5
2021-06-13+80Rosalie Diamond
Atak Śmierciotuli #2
2021-06-13+30Rosalie Diamond
Gazetka
2021-06-13+22Rosalie Diamond
Jaskinia Szczęścia
2021-06-13+10Rosalie Diamond
Magiczne Karty #5
2021-06-13+13Rosalie Diamond
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-06-13+50Rosalie Diamond
Pieczęcie
2021-06-13+10Rosalie Diamond
Punkty dodane automatycznie z dziennika

Dodatnie: 540, ujemne: 0.
Suma: +540

Moduł Rekrutacji by Shado Ackerly