Zapisy Samouczek
Profil Osoby

Lavinia Lovegud
(Lavinia_Lovegud)

Uczeń

Krąg Białomagiczny
Klasa 1 - Krąg Białomagiczny
4106 punktów w Punktacji Uczniów
633 galeonów
Na chacie:

Zapisany od: 2021-04-08 19:16:23
Wiek:

Jestem w Szkole nowa:)

Przedmioty kupione na Alei Vulchanovy

Eliksir Ochraniający przed Ogniem [95 G]

Ogniste przeszkody nie będą Ci straszne, gdy wypijesz ten eliksir. Uwaga! Możliwe skutki uboczne - oblodzenie i obniżenie temperatury ciała.

Eliksir Pieprzowy [26 G]

Prosty eliksir, który pomaga nawet przy przeziębieniach czy w chłodne dni, by się rozgrzać. Zamiast tego eliksiru niektórzy piją bimber, jednak my polecamy eliksir. Do tego jego wygląd został przyjemnie odświeżony.

Bahanocyd [45 G]

Masz problem z małymi, włochatymi szkodnikami w domu? Mamy świetny specyfik na Bahanki! Kilka psiknięć i po problemie! Promocyjna cena!

Antidotum na Popularne Trucizny [38 G]

Ukąsił Cię paskudny owad? Zatrułeś się tojadem czy cisem? A może jakiś trujący eliksir sprawił Ci kłopot? To antidotum jest w sam raz dla Ciebie. Działa również jako środek chwastobójczy.

Eliksir Herbicydowy [29 G]

Jak przystało na aptekę znaleźć tu można takie lekarstwo dla naszych ogrodów. Eliksir Herbicydowy nie należy co prawda do najsilniejszych i najskuteczniejszych, ale doskonale się nada, gdy brakuje innych środków albo różdżka się gdzieś zapodziała.

Woda [10 G]

Ciecz, która jest niezbędna w procesie warzenia eliksirów. Jest to najczęstszy składnik, jednak niekiedy zastępują go wywary. 

Kręgosłup Skorpeny [25 G]

Szkielet pozyskiwany z drapieżnej ryby morskiej. Najczęściej używa się go w postaci proszku. Swoje zastosowanie znalazł między innymi jako składnik Eliksiru Wiggenowego, lub Herbicydowego.

Muchy Siatkoskrzydłe [15 G]

Zielone owady, które również znalazły zastosowanie w eliksirach. Są wykorzystywane do Eliksiru Wielosokowego. 

Rogate Ślimaki [17 G]

Niezbyt przyjemne są w dotyku, jednak jeśli warzysz lekarstwo na czyraki, to niestety musisz się przełamać drogi czarodzieju.

Skrzydła Elfa [30 G]

Złapanie elfa, to dopiero sztuka, jednak zrobimy wszystko byście mieli wszystkie składniki na starcie! Owych skrzydeł możesz użyć do Eliksiru Gotowości czy Upiększającego.

Mandragora [30 G]

Magiczne roślina, która niegdyś była używana jako amulety i talizmany a nawet do wróżenia. Obecnie jednak wykorzystuje się ją do wyrobu wywaru dla spetryfikowanych osób. 

Eliksir Wiggenowy [55 G]

Po wypiciu buteleczki tego eliksiru wyleczysz drobne rany, nawet te wywołane przez twojego Kuguchara. 

Eliksir Rozpaczy [100 G]

Chcesz sprawić komuś ból, ale nie wiesz jak? Chcesz by cierpiał tak samo jak ty? Żył wspomnieniami? Podaj swojej ofierze ten eliksir i rozkoszuj się jego bólem. 

Eliksir z Czerńca [99 G]

Eliksir ciężki do przyrządzenia i niezwykle szkodliwy. Czy aby na pewno chcesz kupić tę truciznę? Niech Cię nie zwiedzie promocyjna cena! Poważnie się zastanów.

Eliksir Zapomnienia [86 G]

Ten eliksir jest zamiennikiem zaklęcie Obliviate. Jeśli masz ochotę wymazać coś sobie z pamięci, proszę bardzo! Jednak uważaj czarodzieju. 

Eliksir nr 86 [80 G]

Niezwykle silna trucizna, która jest dostępna w tak niskiej cenie to ukłon Czarnoksiężnika w stronę adeptów czarnej magii. Niestety, antidotum na niego już nam nie udostępnił.

Eliksir Przebudzenia [49 G]

Ktoś śpi za mocno przez czarną magię? A może nie chcesz przespać ważnych wydarzeń? Ten eliksir zdecydowanie jest dla Ciebie!

Eliksir Przywracający Wzrok [42 G]

Eliksir mający przyjemną barwę, który jak sama nazwa mówi, przywraca wzrok osobie pijącej. Niweluje działanie zaklęcia Conjunctivitis, zatem warto byś miał go w swojej apteczce. Kto wie, kiedy padniesz ofiarą psikusa?

Lek na Smoczą Ospę [107 G]

Jak sama nazwa mówi, eliksir ten leczy smoczą ospę, która nie jest najprzyjemniejszą chorobą. Eliksir został wynaleziony przez Gunhildę z Gorsemoore i posiada kolor fioletowy. Nowa buteleczka i promocyjna cena!

Eliksir na sen bez snów [55 G]

Problem z zaśnięciem? Kup ten eliksir i zażyj odrobinę, a po chwili gwarantujemy, że staniesz się senny. 

Szkiele-Wzro [130 G]

Każdy Biały Mag, który chce być wybitnym Uzdrowicielem powinien mieć ten eliksir w swojej torbie. W końcu nierealne jest wyhodować nowe kości bez jego pomocy.

Pijawka [5 G]

Pomocne przy oczyszczaniu krwi z toksyn, ale również niezbędny składnik Eliksiru Wielosokowego. Kombinujesz coś młody czarodzieju?

Jagody jemioły [18 G]

Małe, białe, woskowe kulki, które są mugolskiego pochodzenia, jednak znalazły świetne zastosowanie w truciznach. Jest składnikiem między innymi Eliksiru Zapomnienia.

Skrzydła Nietoperza [15 G]

Składnik pochodzenia mugolskiego i zwierzęcego. Szkoda mi obcinać skrzydła tym słodkim nietoperzom, jednak taka jest moja praca. 

Ropa z Czyrakobulwy [15 G]

Profesor Nefrite wspaniałomyślnie podarowała ropę aptekarzowi po zajęciach zielarstwa. Teraz można ją kupić po promocyjnej cenie. Nadaje się do leczenia młodzieńczego trądziku.

Pokrzywa [8 G]

Suszona pokrzywa jest niezbędna, gdy chcemy wzmocnić nasz organizm. Ta tutaj zbierana była w Zimowym Ogrodzie, więc z całą pewnością można powiedzieć, że jest ekologiczna. 

Brunatna Sowa [40 G]

Brakuje ci kogoś komu możesz się wygadać, dzięki komu chcesz mieć pewność, że twoje listy dotrą na czas? Poznaj Brunatną Sowę!

Kociołek cynowy [35 G]

Kociołek głównie przeznaczony dla klas pierwszych, gdzie warzenie eliksirów jeszcze nie jest takie wymagające. Minus tego kociołka jest taki, że szybko się psuje. Przemyśl poważnie swój zakup!

Pergamin [5 G]

Kartka pergaminu doskonałej jakości. Nie przebija, praktycznie nie moknie, jest niczym zaczarowany. Zestaw kilkunastu kartek tego pergaminu, niektórych zostawia z torbami. 

Szare pióro [10 G]

Zwykłe szare pióro, które zakupisz w każdym sklepie z artykułami piśmienniczymi. Jest wygodne, jednak niczym specjalnym ono nie zachwyca. 

Buteleczka atramentu [50 G]

Pióro masz, lecz atramentu brak? Świetnie trafiłeś młody czarodzieju! Najwyższej jakości atrament czeka na ciebie. 

Różdżka- Jesion [15 G]

Rdzeń z sierści wilkora, drzewo jesionu. 16 cali, bardzo giętka. Idealnie sprawdzi się przy zaklęciach domowych.

Notatnik [25 G]

Notatnik, który przyda się każdemu adeptowi magii, któremu zależy na jak najlepszych ocenach. Może tutaj zapisywać swoje notatki z zajęć. 

Rdest Ptasi [20 G]

Roślina, którą spotkać można w Zakazanym Lasie i stamtąd aptekarz ją ściągnął. Pogłoski mówią, że znaleźć go można również w Zimowym Ogrodzie. Ważny składnik Eliksiru Wielosokowego. 

Mięta Pieprzowa [8 G]

Taka niby zwyczajna mięta, a jednak potrafi chamować skutki uboczne Eliksiru Wzbudzającego Euforię. Taka to niepozorna roślina. 

Tojad (pęd) [27 G]

Z tą rośliną to ty uważaj przyjacielu. Posiada dwie inne nazwy, Mordownik i Akonit. Również jest bardzo cenny dla chorych na likantropię, bo jest składnikiem Wywaru Tojadowego, jednak nie bez przyczyny ma takie nazwy. 

Śluz Gumochłona [17 G]

Składnik pochodzenia magicznego, od Gumochłona. Zdobyć go jest bardzo łatwo, muszę przyznać. Użyjesz go do Eliksiru Wiggenowego, jak i do zagęszczania innych eliksirów. 

Fasolka Sopophorusa [18 G]

Sok z tych fasolek jest niezbędny do stworzenia Wywaru Żywej Śmierci. Aptekarz sprowadził te fasolki specjalnie na polecenie pana Moonstone'a.

Ślaz [15 G]

Jeśli naprawdę pragniesz warzyć Eliksir Wielosokowy, mam tutaj coś idealnego dla ciebie. Jednak taka mała uwaga ode mnie. Zbieraj go tylko podczas pełni księżyca, inaczej to nie wyjdzie. 

Waleriana [12 G]

Ową roślinę można użyć na kilka sposobów. Pierwszy, jaki znamy, to do krajanki z melasy, a drugi to oczywiście składnik eliksiru. Jakiego? Słodkiego Snu, Spokoju, Zapomnienia, a nawet do Wywaru Żywej Śmierci. Znana jest także pod nazwą: Kozłek lekarski.

Dyptam [23 G]

Niezwykła lecznicza roślina znana nie tylko czarodziejom, jednak to właśnie my odkryliśmy jej magiczne właściwości. To z niego robi się esencję, która leczy skutki rozczepienia do teleportacji.

Lawenda [12 G]

Kwiat, który wydziela bardzo przyjemny zapach. Ma zastosowanie w różnych dziedzinach, nawet w eliksirach. Wiedziałeś, że lawendowy do koloru oczu dyrektor Aristov?

Imbir [15 G]

Świetnie rozgrzewa a dodatkowo jest składnikiem Eliksiru Rozśmieszającego. 

Figa Abisyńska [13 G]

Magiczna roślina, którą sprowadzamy dla was aż z Abisynii! Jest jednym ze składników do Eliksiru Skurczającego. 

Brązowe pióro [8 G]

Zwyczajne brązowe pióro. Jest trochę lepsze jakościowo od szarego, jednak dalej nie powala. Nie stać cię na coś lepszego?


Ostatnio zdobyte punkty (7 dni)

DataPunktyOpis
2021-06-18+30Lavinia Lovegud
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-06-18+38Lavinia Lovegud
Konkurs z Numerologii
2021-06-17+24Lavinia Lovegud
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-06-16+50Lavinia Lovegud
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-06-16+34Lavinia Lovegud
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-06-16+40Lavinia Lovegud
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-06-14+41Lavinia Lovegud
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-06-13+50Lavinia Lovegud
Szał Zakupów #5
2021-06-13+125Lavinia Lovegud
Atak Śmierciotuli #2
2021-06-13+90Lavinia Lovegud
Gazetka
2021-06-13+50Lavinia Lovegud
Statuetka Aktywności #6
2021-06-13+10Lavinia Lovegud
Magiczne Karty #5
2021-06-13+32Lavinia Lovegud
Konkurs z CM
2021-06-13+13Lavinia Lovegud
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-06-13+40Lavinia Lovegud
Pieczęcie
2021-06-13+21Lavinia Lovegud
Punkty dodane automatycznie z dziennika

Dodatnie: 688, ujemne: 0.
Suma: +688

Moduł Rekrutacji by Shado Ackerly