Zapisy Samouczek
Rubiny Gargulca

 

Rubiny Gargulca to forma wynagrodzenia dla stażystów. Podczas roku szkolnego stażyści biorą udział w zabawach, konkursach i innych wydarzeniach szkoły. Za udział bądź pomoc w organizacji stażyści zbierają Rubiny Gargulca, które nasza kochana maskotka- Gargulec, utracił przemieszczając się po korytarzasz naszego zamku! Gargulec jest taki hojny i nagradza stażystów za ich wysiłki, swoimi rubinami, które ma schowane nawet przed samą Dyrekcją! Stażyści, którzy zbiorą najwięcej rubinów otrzymują dyplomy pamiątkowe. Oczywiście otrzymuje tylko trójka najlepszych z nich. Każdy posiada inny tytuł. 

Jakie tytuły?

Za zgarnięcie pierwszego miejsca, czyli za zdobycie najwięcej Rubinów Gargulca podczas całego roku szkolnego, stażysta dostaje dyplom z tytułem->Rubinowy Arcymistrz. Za zgarnięcie drugiego miejsca, stażysta zyskuje tytuł->Rubinowy Mistrz, zaś za zgarnięcie trzeciego miejsca, stazysta może zyskać tytuł->Rubinowy Bogacz

Jak można zdobyć rubiny?

Za co? Ile?
Organizacja Magicznych Kart 1 rubin
Wygrana w Loterii do 5 rubinów
Udział w konkursach do 5 rubinów
Pomoc w organizacji wycieczki do 10 rubinów
Skompletowanie listy zakupów 20 rubinów
Zorganizowanie kursu weekendowego 10 rubinów
Opieka nad Kręgiem 2 rubiny (na 2 tyg.)
Udział w Olimpiadach Międzyszkolnych do 20 rubinów
Udział w Olimpiadach Szkolnych do 10 rubinów
Sprawowanie funkcji redaktora gazetki 1 rubin (każdy artykuł)
Obecność na zajęciach Mentora 2 rubiny (każda lekcja, 15 punktów)
Pomoc Mentorowi do 3 rubinów
Nadesłanie Planu Nauczania 5 rubinów
Przeprowadzenie zajęć 2 rubiny (każda lekcja)

Dodatkowo stażyści za każdą zabawę, wycieczkę dostają punkty. Każdy jeden rubin to odpowiednik 30 punktów, które zdobył stażysta w jakimś evencie. Oczywiście stażyści tak samo jak uczniowie czy nauczyciele, mają możliwość starania się o Statuetki Aktywności. Najaktywniejszego stażystę będziemy wybierać na podstawie punktów! Tak samo jak nauczyciele, stażyści mogą starać się o Złote Karty, dzięki którym jest możliwy awans w IMD. 

Awans?

W ciągu trwania stażu stażyści zbierają punkty, które potem są przeliczane na rubiny. Stażyści mają możliwość zbierania Złotych Kart. Przypominamy, że jedna Złota Karta to odpowiednik 70 punktów aktywności. Jeżeli stażysta na koniec stażu uzyska 12 złotych Kart, po objęciu posady profesora w IMD, stażysta z marszu dostaje rangę Profesora. Więcej o Złotych Kartach można znaleźć [TUTAJ].

>>RANKING RUBINÓW<<

Kursy spisane zostały dnia 16.11.2020r. przez Dyrekcję.