Zapisy Samouczek
Złote Karty

W Instytucie Magii Durmstrang każdy nauczyciel ma szansę awansu na kolejną rangę, a co za tym idzie, zdobycie z tego tytułu dodatkowych profitów. Więcej o rangach i awansach można znaleźć [TUTAJ]. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli i stażystów, wymyśliliśmy drobne ułatwienie w otrzymywaniu awansów na kolejne rangi. 

Złota Karta to specjalna karta, którą może dostać zarówno każdy nauczyciel, jak i stażysta, który w danym tygodniu zdobył 70 punktów. Jeśli w danym tygodniu nauczyciel czy stażysta, zdobędzie 140 punktów, wliczając w to rozliczenie nauczycieli oraz zabawy, wówczas otrzymuje aż 2 karty! Pamiętać jednak trzeba o tym, że wraz z kolejnym tygodniem nauki, punkty się zerują, czyli jeśli komuś w tamtym tygodniu brakowało np.: 10 punktów, to nie wystarczy je uzbierać w następnym, bo punkty się kasują i szansa na Złotą Kartę z zeszłego tygodnia przepadła. 

Po co są w ogóle te karty?

Po zebraniu przez nauczyciela 12 złotych kart, skraca sobie w ten sposób długość oczekiwania na następną rangę aż o 1 rok szkolny! Sytuacja przykładowa: pewnemu profesorowi brakuje 1 roku szkolnego do uzyskania rangi Mentora, a posiada 12 złotych kart - wówczas awansuje od razu na wyższą rangę, bez konieczności oczekiwania kolejnego roku szkolnego. W przypadku stażystów jest to dodatkowa motywacja, by po zaliczeniu stażu, zgłosili się na posadę profesorską. Stażysta, który w roku realizacji stażu zawodowego zdobędzie 12 kart, uzyska możliwość bezpośredniego awansu na rangę Profesora, bez konieczności wypełnienia wymagań czasowych dotyczących tej rangi (a więc uzyskania określonego czasu pracy). 

Co ciekawe, Złote Karty nie przepadają. Jeśli w danym roku szkolnym nauczyciel lub stażysta nie zdobędzie wszystkich kart i uzyska ich mniej niż wymagane 12 kart do awansu, wystarczy, że w kolejnym roku szkolnym uzbiera pozostałą liczbę Złotych Kart. Za zdobycie Złotej Karty nie ma dodatkowych punktów. 

Co się liczy w Złotych Kartach?

Przede wszystkim liczą się zdobyte przez Was punkty podczas różnych wydarzeń, które oferuje dla Was nasz Instytut. Z pomocą przychodzą nam również Tabelki Aktywności, które prowadzi dyrekcja dla nauczycieli, by później wybrać najaktywniejszego nauczyciela i podarować mu Statuetkę Aktywności. Do tych 70 punktów wliczają się- rozliczenia nauczycieli, punkty za wycieczki, punkty za karty magiczne i inne rozrywki, które oferujemy.