Zapisy Samouczek
Mur Zasłużonych

Mur Zasłużonych dla Instytutu Magii Durmstrang

Profesor Xaville McTireliath, jedna z założycielek Instytutu Magii Durmstrang wraz z profesor Valerią Aristov. Podczas kadencji Xaville szkoła rozwinęła się pod względem graficznym, gdyż to było główne zajęcie ówczesnej dyrektorki. Szkoła już w I roku szkolnym miała wiele zabaw wprowadzonych, eventów przeprowadzonych, a nawet brała udział w Olimpiadach Międzyszkolnych. Profesor Xaville McTireliath nadal pełniła funkcję dyrektora, kiedy z tej posady odeszła profesor Sophie Mellark-Poe. Xaville McTireliath oraz Valeria Aristov świetnie trzymały się na swoich posadach. Wkrótce jednak, z nadejściem II roku szkolnego, profesor Xaville McTireliath odeszła z dyrekcji i dołączyła do zarządu Instytutu. Szkoła ciągle rozwijała się pod czujnym okiem założycielki. Co prawda do Instytutu dołączył nowy dyrektor, który zajmował się grafiką, jednak założycielka nadal była pomocna jeśli zaszła taka potrzeba. W II roku szkolnym pełniła funkcję nauczyciela Smokologii. Wraz z nadejściem zakończenia II roku szkolnego założycielka odeszła z murów Instytutu jako nauczycielka i członek zarządu. Jednak nadszedł VII rok szkolny i Xaville powróciła do grona pedagogicznego jako wykładowca Historii Magii w murach szkoły. 

 

Profesor Valeria Aristov, jedna z założycielek Instytutu Magii Durmstrang wraz z profesor Xaville McTireliath. Podczas kadencji Valerii szkoła rozwinęła się pod każdym względem, szczególnie jeśli chodzi o rozrywkę. Szkoła już w I roku szkolnym miała wiele zabaw wprowadzonych, eventów przeprowadzonych a nawet brała udział w Olimpiadach Międzyszkolnych. Profesor Valeria Aristov nadal pełniła funkcję dyrektora, kiedy z tej posady odeszła profesor Sophie Mellark-Poe. Valeria Aristov jest póki co najdłużej utrzymującą się dyrektorką, na tej posadzie w Instytucie. Podczas standardowego roku szkolnego Valeria naucza Opieki nad Magicznymi Stworzeniami, zaś podczas Kursów Magicznych, które odbywają się w czasie wakacji, prowadziła kurs zwany Niestandardowe Sposoby Obrony. Zdażyło jej się również uczyć w Instytucie Obrony przed Czarną Magią czy też Czarnej Magii. Na swoim koncie również ma pełnienie funkcji opiekuna Kręgu Białomagicznego. Valeria pełni funkcję dyrektorki od I roku szkolnego aż do dnia dzisiejszego. 

 

Profesor William Lefevre piastował stanowisko dyrektora Instytutu Magii Durmstrang od II do IV roku szkolnego. Podczas kadencji Williama szkoła rozwinęła się pod względem graficznym, gdyż to było główne zajęcie dyrektora. Za jego kadencji do szkoły zostało wprowadzonych również kilka nowości np. Awantura o Galce, stworzono program dla Stażystów, stworzono karty absolwentów i wiele innych rzeczy.  Wkrótce jednak, z nadejściem IV roku szkolnego, profesor William Lefevre odszedł z dyrekcji i dołączył do zarządu Instytutu. Przez cały ten czas bycia w murach Instytutu, profesor nauczał Historii Magii. Na swoim koncie również ma pełnienie funkcji opiekuna Kręgu Czarnomagicznego. Wraz z nadejściem zakończenia IV roku szkolnego, William odszedł z zarządu jednak pozostał jako nauczyciel. Z Kadry Pedagogicznej odszedł wraz z końcem V roku szkolnego. 

 

Axel Bell- niegdyś Resuni Avae'ess- absolwent Instytutu Magii Durmstrang. Za kadencji ucznia uczęszczał do Kręgu Białomagicznego. Jeden z najwybitniejszych uczniów Instytutu, co można zobaczyć choćby przez to, że jako jedyny do dnia dzisiejszego uzyskał średnią 6.0 kończąc II klasę. Wspomagał dyrekcję dobrym słowem, pomysłami oraz pomocą graficzną, pomimo tego, że nie znajdował się we władzach Instytutu. Jego grafiki to m.in aktualne legitymacje nauczycieli, karty stażystów oraz absolwentów, grafika opiekunów, szaty na Alei Vulchanovy itp. Po roku przerwy powrócił do murów szkoły tym razem na posadę nauczyciela Starożytnych Run