Zapisy Samouczek
Słowniczek Pojęć

Każdy nowy adept magii, który przychodzi po raz pierwszy do naszego świata, na pewno zadaje sobie najprostsze pytania typu: "Co to jest ŚM?", "Co to jest Klimat?", "Co to jest Log?", "Jak robić listę", "Jak robić notatki?" itp. My w tym samouczku postaramy się rozwiać wszelkie wasze wątpliwości!

PIERWSZE PYTANIE

"Co to jest ŚM?"

ŚM to skrót od Świat Magii, czyli to, w czym się znajdujemy. Nasz świat magii ogranicza się do bycia na czacie, czyli na polfanie, aplecie lub ICeQu. Tutaj możecie być sobą, uczyć się rzucania zaklęć niczym prawdziwy czarodziej. Uczyć się wróżenia sobie przyszłości za pomocą przeróżnych technik. A może jednak kręcą Cię bardziej magiczne stworzenia? Ich nauczysz się na pewno na lekcjach Opieki nad Magicznymi Stworzeniami! 

 

DRUGIE PYTANIE

"Co to jest Klimat?"

Klimat piszemy w nawiasach: [..], <..> lub (*..*) - ten zwykły nawias jest zbędny. Klimatu NIGDY nie piszemy w takich nawiasach (...) Jest to forma naszej wypowiedzi, co robimy w danej chwili, jak się czujemy czy coś podobnego. Pamiętaj jednak, że piszemy go ZAWSZE w 3 osobie liczby pojedynczej. Mamy dla ciebie przykład jak źle i poprawnie pisać klimat. 

ŹLE- [Siedzę na krześle i obserwuje wszystkich wokół.]

DOBRZE- [Siedzi na krześle i obserwuje wszystkich wokół.]

 

TRZECIE PYTANIE

"Co to jest Log?"

Log jest to zapis z lekcji. Ci, którzy mają ustawione, że log z zajęć ma im się zapisywać zawsze znajdą go na swoim komputerze, czy to w folderze, czy na pulpicie, w zależności gdzie ustawicie by wam się zapisywał. Na jego podstawie można robić notatki, pisać listę obecności czy uczyć się do egzaminów. Żeby udostępnić komuś loga z zajęć, bo przykładowo był nieobecny na zajęciach, należy wejść w niego w ten, co ci się zapisał, następnie skopiować całą jego zawartość i wkleić na, np. https://justpaste.it, https://pokazywarka.pl lub też po prostu do dokumentów google. 

 

CZWARTE PYTANIE

"Jak zrobić listę?"

Listę robi się bardzo prosto. My znamy na jej robienie dwa sposoby. Pierwszy to taki, że dzięki zapisanemu wcześniej logowi z lekcji, otwierasz go i wypisujesz imiona i nazwiska osób, które pojawiły się na lekcji. Drugi to taki, że podczas trwania jeszcze zajęć na czacie, wypisujesz sobie już imiona i nazwiska obecnych osób. Listę wysyłacie na sowę nauczyciela, u którego listę robiliście. W liście powinniście zawrzeć: +3 punkty za obecność, +5 punktów tylko dla siebie, za robienie listy, +5 punktów tylko dla siebie, za wysłanie loga z zajęć, jeśli nauczyciel o to poprosi oraz +? punktów za aktywność. Sumujecie wszystkie punkty, które uczeń zdobył podczas tych zajęć. Po sporządzeniu listy nie zapomnij się podpisać! 

 

PIĄTE PYTANIE

"Jak robić notatki?"

Robienie notatek również można przeprowadzić w różny sposób. Pamiętajcie jednak, by pisać je własnymi słowami. Gdzie możesz pisać notatki? Możesz to robić w formie zeszytu w świecie realnym, czyli bierzesz kartki papieru i piszesz, możesz również w dokumentach google zrobić, w notatniku na pulpicie komputera, lub w Wordzie. W czym chcesz tak naprawdę i w czym ci wygodniej.