Zapisy Samouczek
Rozrywki i Zabawy

Instytut Magii Durmstrang oferuje młodym adeptom magii konkursy, zabawy, wycieczki itp. Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego, do placówki zostały wprowadzone nowe zabawy, które mamy nadzieję, przypadną wam do gustu tak jak nam!

PIERWSZA ZABAWA

Ucieczka Grindelwalda. W wielkim skrócie polega ona na tym, że do naszego zamku wkradł się potężny czarnoksiężnik Gellert Grindelwald. Zadaniem uczniów, stażystów i kadry pedagogicznej jest znalezienie go i pozbycie się go, przez rozwiązanie jego zagadki. Gellert kryje się gdzieś w zamku, musisz się przemieszczać, zwiedzać pokoje i zakamarki. Kto wie? Może to właśnie ty ocalisz nasz Instytut przed zagładą? Szczegółowy opis znajdziesz [TUTAJ].

 

DRUGA ZABAWA

Buteleczki jest to zabawa trwająca cały rok szkolny. Są to buteleczki magicznych eliksirów, które trzeba zdobyć i napisać, jaki to eliksir. Aby zdobyć owe buteleczki, jest na to kilka sposobów. Jednak, żeby je poznać, odsyłam cię [TUTAJ]. Zostań mistrzem buteleczek!

 

TRZECIA ZABAWA

Karkarow za Kratami jest to zabawa, która rozgrywa się na stronie szkoły, tylko raz podczas roku szkolnego. Trwa ona cały tydzień, przed rozpoczęciem. Jest to świetna okazja do zarobienia punktów, przed samym rozpoczęciem! Nie zwlekaj, zdobądź punkty i pnij się do góry w Rankingu Uczniów. Więcej szczegółów znajdziesz [TUTAJ].

 

CZWARTA ZABAWA

Myślodsiewnia jest to gra drużynowa. Są trzy drużyny i wszystkie rywalizują ze sobą o tytuł Mistrza Myślodsiewni. Zajrzyj w otchłań wspomnień osoby z sagi o Harrym Potterze i wygraj. Więcej szczegółów z tej zabawy znajdziesz [TUTAJ].

 

PIĄTA ZABAWA

Pieczęcie jest to forma zabawy, rozgrywana na stronie szkoły. Zadaniem uczniów jest przeszukiwanie podstron strony szkoły, aby znaleźć pieczęcie. Będzie ich jednorazowo aż 4 lub 5. Każda z pieczęci zawiera jedną zwrotkę rymowanki. Całość opisuje postać/stworzenie/zaklęcie/przedmiot. Znajdź je wszystkie! Więcej szczegółów znajdziecie [TUTAJ].

 

SZÓSTA ZABAWA

Atak Śmierciotuli. Jest to zabawa rozgrywana w Wielkiej Sali Durmstrang (/join durmstrang). Niestety po Instytucie krąży niebezpieczne stworzenie, jakim jest Śmierciotula. Nie cofnie się ona przed niczym, by kogoś zjeść. Aby ją pokonać, należy rzucić jedno zaklęcie, którego na pewno nauczysz się na zajęciach Obrony przed Czarną Magią. Bądź bohaterem, który uratuje ludzi przed zjedzeniem! Więcej szczegółów znajdziesz [TUTAJ].

 

SIÓDMA ZABAWA

Psikus Gargulca jest to zabawa, również rozgrywana w Wielkiej Sali Durmstrang (/join durmstrang). Nasza szkolna maskotka - Gargulec, to wredne i podstępne skamieniałe stworzenie. Czasem lubi przychodzić z zaskoczenia i rzucać we wszystkich eliksirem Słodkiego Snu, który powoduje natychmiastowe zaśnięcie! Przechytrz go i nie daj się uśpić! Więcej szczegółów znajdziesz [TUTAJ].

 

ÓSMA ZABAWA

Karty Magiczne to zabawa prowadzona przez nauczycieli. Polega ona na kolekcjonowaniu magicznych kart, które zawierają magiczne stworzenia. Jeśli ktoś zbierze całą talię kart, zostaje dodatkowo nagrodzony dodatnimi punktami. Więcej szczegółów na temat tej zabawy znajdziecie [TUTAJ].

 

DZIEWIĄTA ZABAWA

Artefakty Anubisa to kolejna zabawa prowadzona w Wielkiej Sali (/join durmstrang). Dyrekcja instytutu znajduje się w posiadaniu tych niezwykłych artefaktów. Z początku roku postanawia się nimi podzielić i rozrzuca je dookoła w sali. Zadaniem obecnych jest je złapać. Każdy złapany artefakt jest powiązany z różnymi nagrodami. Więcej szczegółów znajdziesz [TUTAJ].

 

DZIESIĄTA ZABAWA

Szał Zakupów to zabawa prowadzona przez dyrekcję na stronie szkoły. Polega ona na dokonywaniu zakupów w sklepach na Alei Vulchanovy. Co tydzień w poniedziałek od drugiego tygodnia nauki, przez kolejne 6 tygodni, umieszczana jest jedna lista zakupów, zgodnie z którą należy dokonać zakupów. Za każdą listę nagradzamy punktami i galeonami. Więcej szczegółów na temat tej zabawy znajdziecie [TUTAJ].

 

PIERWSZA WYCIECZKA

Pierwszą wycieczką, jest wycieczka do Dziurawego Kotła. Jest to wycieczka, organizowana zawsze przez wybranych prefektów szkolnych. Podczas wycieczki można zdobyć punkty oraz napić się za darmo kremowego piwa, lub specjalnych drinków! Nie zwlekaj i dołącz do zabawy! Więcej szczegółów znajdziesz [TUTAJ]. 

 

DRUGA WYCIECZKA

Wycieczka na ulicę Pokątną. Jest to wycieczka, która jest organizowana przez prefektów, dyrekcję lub przez kadrę pedagogiczną jeżeli wyrażą taką chęć. Podczas wycieczki możecie nie tylko zdobyć masę punktów, ale również udać się na zakupy do popularnych sklepów, niczym Harry Potter i jego przyjaciele! Więcej szczegółów znajdziesz [TUTAJ]. 

 

TRZECIA WYCIECZKA

Wycieczka na ulicę Nokturnu. Jest to wycieczka, która jest organizowana przez prefektów, dyrekcję lub przez kadrę pedagogiczną jeżeli wyrażą taką chęć. Podczas wycieczki możecie nie tylko zdobyć masę punktów, ale również udać się na zakupy do sklepów, gdzie czarnoksiężnicy mają swój drugi dom. Więcej szczegółów znajdziecie [TUTAJ].

 

PIERWSZA ROZRYWKA

Konkursy. Są one zazwyczaj wstawiane na stronę przez kadrę pedagogiczną Instytutu. Są to zazwyczaj łatwe, krótkie i przyjemne zabawy, których rozwiązanie należy wysłać na sowę nauczyciela. Niektóre konkursy jednak wymagają od uczniów większego wysiłku, czy to artystycznego/poetyckiego.

 

DRUGA ROZRYWKA

Turniej Wiedzy o Instytucie Magii Durmstrang, w skrócie "Wiedza o IMD". Jest to rozrywka, która przybiera formę quizu. Oczywiście wszystkie pytania podczas tego quizu, są z zakresu Instytutu Magii Durmstrang. Radzimy wam jednak śpieszyć się z odpowiedziami, jak to się mówi, kto pierwszy ten lepszy! Uczestnik, który zdobędzie najwięcej punktów dostanie tytuł Mistrza Wiedzy o IMD, który może niestety stracić w następnym roku, lub go utrzymać! Więcej szczegółów znajdziecie [TUTAJ].

 

TRZECIA ROZRYWKA

Rubinowy Gargulec. Jest to plebiscyt w naszym Instytucie. Pod koniec każdego roku szkolnego, w formie newsa umieszczony jest formularz z tytułami, które uczniowie, stażyści oraz kadra pedagogiczna mogą zgarnąć. Jakie tytuły są go zgarnięcia, znajdziesz [TUTAJ]. 

 

CZWARTA ROZRYWKA

Statuetki aktywności to pewnego rodzaju rozrywka. Jest to wynagrodzenie uczniów i nauczycieli za ich największą aktywność w danym tygodniu. W każdym tygodniu dostaje się inną statuetkę, która zawiera złote smocze jajo. Pamiętajcie jednak, że statuetkę dostanie tylko jeden uczeń i jeden nauczyciel, więc walka będzie zacięta! Jak zdobyć statuetkę? Żeby się tego dowiedzieć, odsyłam was [TUTAJ].

 

PIĄTA ROZRYWKA

Jaskinia Szczęścia jest kolejną rozrywką w naszym Instytucie. Jest to cotygodniowa loteria, która odbywa się co niedzielę. Motywem przewodnim są Runy! Za trafienie runy, która zostanie wylosowana uczniowie, stażyści czy kadra pedagogiczna dostaną dodatkowe punkty. Więcej szczegółów możecie znaleźć [TUTAJ].

 

Póki co, tylko tyle możemy wam zaoferować. Jednak nasz Instytut się rozwija, a wraz z nim my! Co roku będzie więcej przybywało do Instytutu, co mamy nadzieję, wam się spodoba.