Zapisy Samouczek
Jak wejść na chat?

Witaj młody adepcie!

Jeżeli to czytasz to zapewne masz problem z dostaniem się na czat naszej szkoły.  Bez obaw! Nie jest to nic trudnego i w tym poradniku – krok po kroku wytłumaczymy Ci jak założyć stały nick oraz jak wejść na czat przez różne komunikatory.

Krok 1- Założenie stałego nicku

Aby założyć stały nick, musisz wypełnić formularz, który znajduje się na stronie polfanu (www.polfan.pl), klikając na zakładkę zarejestruj się.

Po wejściu w zakładkę zarejestruj się, ukaże się wyżej już wspomniany formularz, który musisz wypełnić. Pamiętaj, aby nie używać swojego realnego imienia i nazwiska. Warto także podkreślić, iż nick, który wpiszesz to tylko wybrana nazwa, dzięki której będziesz mógł/a się zalogować do swojego konta.

Po wpisaniu wszystkich pól i zatwierdzeniu poprzez kliknięcie zakładki zarejestruj powinieneś/powinnaś dostać na swojego e-maila link aktywacyjny. Po kliknięciu w link aktywacyjny, znajdujący się na e-mailu, Twoje konto jest już w pełni aktywne i możesz się zalogować do swojego konta. Aby to zrobić, ponownie wchodzisz na stronę polfanu (www.polfan.pl) wypełniając panel logowania.

Po wypełnieniu pól w panelu logowania klikamy zaloguj i tym samym przekierowujemy się do wcześniej stworzonego konta.

Aby stworzyć swój własny nick, musimy kliknąć zakładkę Twoje nicki (pseudonimy). Po kliknięciu zostaniemy przekierowani na stronę, w której możemy tworzyć dowolną ilość nicków. W momencie stworzenia swojego nicku pojawia się ona powyżej (tak samo jak na rycinie niżej).

Krok 2 – logowanie się na czat przez strony/komunikatory

Na czat możemy wejść dzięki różnego rodzaju komunikatorom oraz stronie. Mamy aż 4 sposoby, aby to uczynić. Poniżej przedstawimy wszystkie z nich. Z góry informujemy, że najlepszymi komunikatorami, sprawdzającymi się na czacie to IceQ oraz NPCC.

 

Logowanie przez przeglądarkę

Aby zalogować się przez przeglądarkę, wystarczy, jak klikniesz odnośniki w panelu pomieszczenia, które znajdują się na stronie szkoły (lewy blok Pomieszczenia).

Po kliknięciu nazwy dowolnego pomieszczenia zostaniesz przekierowany/a na stronę polfanu, gdzie będziesz musiał/a wypełnić poniżej pola. Pamiętaj, że nick to ten, który został wcześniej stworzony przez Ciebie w Twoim panelu.

Po prawidłowym wpisaniu swojego nicku oraz hasła i kliknięciu zaloguj się, zostaniesz przekierowany na czat.

 

Logowanie przez program IceQ/NPCC

Aby zalogować się przez program IceQ bądź NPCC, musisz ściągnąć jeden z tych programów. W celu zaoszczędzenia Waszego czasu wystarczy, że klikniesz poniższy link:

Po pobraniu jednego z dwóch programu, wypakowaniu i zainstalowaniu możesz przejść do uruchomienia go. Po uruchomieniu programu pojawi się przed Tobą okno, w którym musisz wypełnić swoje dane. Pamiętaj, że wpisujesz dane, które zostały wcześniej przez Ciebie stworzone.

Po wpisaniu swojego nicku, hasła oraz nazwy pokoju, przejdź do zakładki zaawansowane (ust.serwera). Po kliknięciu na ową zakładkę przepisz dokładnie tak jak na poniżej rycinie.

Po przepisaniu powyżej ryciny zatwierdź Okee, następnie OK i zostaniesz dzięki temu zalogowaniu do Wielkiej Sali w szkole Durmstrang.

W przypadku programu NPCC postępuj analogicznie jak z programem ICeQ. Po otwarciu programu kliknij zakładkę połącz, w której ukaże się okno gdzie można wpisać swoje dane do zalogowania (tj. nick oraz hasło).

Po wpisaniu swoich danych przejdź do zakładki opcje i tam skonfiguruj ustawienia. W tym celu przepisz wszystkie dane tak samo jak na poniższej rycinie.

 

Logowanie przez telefonu

W przypadku urządzeń mobilnych aplikacja Polfan dostępna jest wyłącznie na androidy. Na chwilę obecną nie ma oprogramowania wspierającego iOS. Wchodzimy zatem do Sklepu Play i wpisujemy Polfan. Pobieramy aplikację i po pobraniu powinno wyświetlić nam się poniższe okienko:

Wpisujemy nasz nick i hasło i klikamy DalejUwaga! Niewpisanie hasła spowoduje wejście z niezarejestrowanym nickiem, przed którym pojawiać się będzie tylda ("~"). Następnie wyświetli nam poniższy komunikat, informujący o możliwości zapisania profilu. Dzięki temu nie będzie konieczności logowania się za każdym razem. 

 

 

W razie jakikolwiek problemów służymy pomocą. Napisz na naszą szkolną sowę (dyrekcja.durmstrang@gmail.com) bądź odezwij się na czacie do dyrektora czy profesora!