Zapisy Samouczek
Jak działamy?

Nasz Instytut wyróżnia się nieco wśród innych szkół. Przede wszystkim dlatego, że placówką prowadzona jest w klimacie Role-Play. Każde pomieszczenie, do którego przybędziesz, objęte jest obowiązkiem pisania w owy sposób. Wyjątek stanowi Wielka Sala Durmstrangu (/join Durmstrang), gdzie zasada ta nie obowiązuje. 

Jak pisać klimatycznie?

Zwykła wiadomość -> twoja wypowiedź, na ogół do wszystkich obecnie znajdujących się w danym pokoju (no, chyba że zwracasz się do kogoś bezpośrednio!) - np. To był dla mnie szok!

Tekst napisany w "[...] ; *...* ; <...>" -> Obecnie wykonana przez Ciebie czynność - np. [Siada na fotelu dyrektor Aristov i udaje ją.]

Formuła zaklęcia z dodaniem "!" -> skuteczne wypowiedzenie zaklęcia. Pamiętajmy, że każde z nich należy powiedzieć bardzo dokładnie. Wybełkotana inkantacja raczej nie przyniesie zamierzonego efektu! - np. Expecto Patronum!

Wiadomości z dodaniem "//" na początku -> w przypadku, gdy chcemy napisać coś, co nie jest związane z obecnie trwającym klimatem. Nie oszukujmy się, ale czasem jest tak, że mamy do przekazania dla kogoś jakąś niezwykle pilną wiadomość. Wówczas bezsensowne byłoby, abyśmy byli zmuszeni powiedzieć o niej w klimacie bez uprzedniego kontekstu bądź kazać adresatowi jej iść specjalnie po to do Wielkiej Sali! - np. // Nowa zabawa na stronie!

Klimat mamy ogarnięty, pora, ażeby zapisać się na ucznia! Wchodzimy na stronę (www.durmstrang.eu), a następnie w lewym bloku o nazwie Zapisy i klikamy Zapisy na Ucznia. Można także wybrać Zarejestruj się po lewej stronie w bloku Panel! 


Po wyskrobaniu potrzebnych rzeczy w formularzu klikamy Zarejestruj i tyle! Należy teraz poczekać na sowę, która zostawi ci na podany adres e-mail wiadomość dotyczącą przyjęcia. Wraz z nią uzyskasz jedyny i niepowtarzalny dostęp do Panelu Ucznia, do którego logujemy się w bloku Panel. Po zalogowaniu, w tym samym miejscu pojawią się różne przydatne opcje dla Ciebie! Wybieramy Panel Ucznia i przed Twymi oczyma powinny się ukazać niniejsze funkcje:

Omówmy je po krótce, do czego służą!

 • Ranking uczniów – tutaj zobaczysz, na którym miejscu jesteś oraz ile masz punktów
 • Notatki z lekcji – każdy nauczyciel ma obowiązek po każdej odbytej lekcji wpisywać frekwencję, zdobyte punkty, ważne informacje oraz temat. Dzięki tej funkcji możesz sprawnie podejrzeć, co było na zajęciach, a także czy przypadkiem nie ma do zrobienia jakiejś pracy domowej!
 • Ranking Twojego kręgu – w zasadzie nie prowadzimy osobnego rankingu dla kręgów, dlatego też można to pominąć!
 • Twoje konto w Banku – na stronie znajduje się Aleja Vulchanovy, na której to możesz zrobić zakupy potrzebnych przyborów na zajęcia... i nie tylko! Aby sprawnie kontrolować swoimi galeonami oraz wiedzieć, od kogo otrzymałeś/łaś łapówki za trzymanie buzię na kłódkę w sprawie tych ściąg na Zielarstwo (tak, wiemy, że posiadasz takie informacje!)
 • Twoje oceny – Ten wredny profesor Thundershout dał ci znowu Trolla, a ty chcesz wiedzieć za co? Skorzystaj z tej funkcji i dowiedz się, o poprawę czego jesteś skazany/a wybłagiwać
 • Sowiarnia – na wszelkie gorące romanse przydałyby się sowy do utrzymania kontaktu z osobą uwodzoną! Tak się składa, że je mamy, a skuteczność dostarczania wiadomości jest w 100% gwarantowana!
 • Kup los na Loterię – To sposób na wysłanie kuponów na loterię, jednakże ten kupon u nas nie działa. Nasza loteria (Jaskinia Szczęścia) wygląda nieco inaczej i ma inne kupony.
 • Usprawiedliw nieobecności – Nie możesz przyjść na lekcję, bo wychodzi nowy sezon serialu... znaczy, bo wyskoczyła ci pilna sprawa? Kliknij tę opcję i nie dopuść do dostania nieobecności!

I to tyle. Mamy nadzieję, że teraz nie będzie żadnego kłopotu i wszyściutko będzie jasne!

W Panelu masz także okienka, w których znajdziesz plan lekcji na aktualny dzień, ostatnio otrzymane ocenki oraz zestawienie Twojej frekwencji i godzin nieobecnych, które przydałoby się usprawiedliwić! Dodatkowo masz możliwość zobaczenia ostatnio otrzymanych powiadomień. 

Zajęcia w IMD

Jeżeli chodzi o lekcje w Instytucie, to nie różnią się w zasadzie niczym innym niż w innych placówkach edukacji magicznej poza rzecz jasna o wspomnianym wyżej klimacie, ale o tym już powiedzieliśmy! Zajęcia u nas trwają 30 minut i prowadzone są w specjalnych Komnatach, służących za sale lekcyjne. Rozpiskę, w jakiej sali masz jaki przedmiot, znajdziesz w Planie Lekcji. Przerwy pomiędzy zajęciami trwają 5 minut, aby nie czekać za długo na kolejne. 

Rozpiska Godzin Lekcyjnych:

 1. 18:00-18:30
 2. 18:35-19:05
 3. 19:10-19:40
 4. 19:45-20:15
 5. 20:20-20:50

 

Pod koniec roku, w ostatnim tygodniu, odbędą się Egzaminy końcowe. Aby móc do nich przystąpić, należy uzyskać klasyfikację, czyli średnią z ocen minimum 1,51 oraz frekwencję - 30%. Zasady dotyczące klasyfikacji mogą się nieco różnić wśród profesorów, dlatego też warto o to zapytać na pierwszej, organizacyjnej, lekcji. Po wypełnieniu i wysłaniu arkusza egzaminacyjnego wynik oraz wystawiona ocena końcowa znajdziesz na Świadectwie. Więcej na temat Systemu Oceniania znajdziesz tutaj [Klik!].

 

W ten sposób dotarliśmy do końca! Mamy nadzieję, że poradnik ten okaże się przydatny!