Zapisy Samouczek
Myślodsiewnia

Myślodsiewnia to gra, która jest zorganizowana przez dyrektorów placówki. Podczas tej gry mogą brać udział uczniowie, stażyści jak i kadra pedagogiczna. Uczestników dzieli się na trzy drużyny. Nazwy drużyn to: Trytoni, Kelpie oraz Chimery. Dyrekcja wybiera jedną postać z sagii Harry'ego Pottera, np: Syriusza Blacka i cała gra dotyczy tylko i wyłącznie jego wspomnień. Każda drużyna udaje się do swojego pokoju:

  • Trytoni- imd_trytoni
  • Kelpie- imd_kelpie
  • Chimery- imd_chimery

W pokoju uczestnicy jednej drużyny rozmawiają między sobą i wybierają poprawną odpowiedź. Każda drużyna wybiera jedną osobę, która będzie ich liderem. Lider ma za zadanie w imieniu całej drużyny odpowiadać na pytania. 

Czego dotyczą pytania?

Pytania będą dotyczyły wspomnień danej osoby. Dyrekcja tworzy trzy wersje jednego wspomnienia. Liderzy drużyn mają za zadanie zgłosić się do odpowiedzi, po dostaniu trzech wersji. Lider drużyny, który jako pierwszy się zgłosi, odpowiada. Reszta nie ma głosu. Za poprawną odpowiedź drużyna dostaje 5 punktów, za błędną odejmuje się 5 punktów. Na start każda drużyna ma 30 punktów

Gra posiada dwa etapy. W pierwszym etapie odpada jedna drużyna, przez co do finału przechodzą tylko dwie. Wygrywa ta drużyna, która uzyska najwięcej punktów. W każdy etapie punkty się zerują, przez co każdy ma takie same szanse na wygraną. Drużyna wygrana dostaje puchar z tytułem "Mistrzowie Myślodsiewni" i zostają wpisani w Izbę Pamięci. 

Gratyfikacje:

ZA UDZIAŁ: 

  • Uczniowie- 40 punktów i 40 galeonów.
  • Stażyści- 20 punktów i 20 galeonów.
  • Nauczyciele- 20 punktów i 20 galeonów.

Wygrana drużyna dostaje w wypadku uczniów - 60 punktów i 60 galeonów, stażyści - 30 punktów i 30 galeonów, nauczyciele - 30 punktów i 30 galeonów.