Zapisy Samouczek
Regulamin Chatu

  1. W pokojach należących do Instytutu Magii Durmstrang należy przebywać na stałym nicku, czyli takim, przed którego nazwą nie występuje znaczek ~ (tylda). Stały nick założyć można na stronie polfan.pl 
  2. Na czacie należy zachowywać się kulturalnie i zgodnie z powszechnie obowiązującą netykietą. Do godziny 22 zabronione jest używanie treści (również emotikon) o wulgarnym wydźwięku. 
  3. Należy ograniczać pisanie zarówno Caps Lockiem (TAK NIE PISZ) oraz falą (TaK NiE PiSz), jak i nagminne spamowanie emotikonami.
  4. Obowiązuje zakaz udostępniania linków do innych szkół (tzw. reklam) oraz używanie nazw tych szkół przez pierwsze trzy tygodnie trwania roku szkolnego.
  5. Operator może utracić swoją funkcję, w przypadku jej nadużywania - np. gdy wyrzuca/banuje osobę bez podania powodu, bądź łamie punkty regulaminu.
  6. Podczas zajęć w sali mogą przebywać: nauczyciel prowadzący zajęcia, uczniowie danej klasy, dyrekcja oraz opiekun kręgu.
  7. Należy unikać stosowania następujących kolorów nicku: biały - gdyż zlewa się z tłem; czerwony - przeznaczony jest dla operatorów; oraz kolorów jaskrawych.
  8. Operatorem w pokojach może być tylko członek dyrekcji oraz bot.
  9. Half-operatorami są: profesorowie oraz prefekci naczelni.
  10. W przypadku złamania jakiegokolwiek podpunktu tego regulaminu operator ma obowiązek upomnieć taką osobę. W momencie gdy upomnienie nie poskutkuje, ma prawo do wyrzucenia osoby z pokoju, bądź, gdy sytuacja się powtarza, zbanowania jej.

Regulamin spisana została dnia 18.09.2019 przez Dyrekcję.