Zapisy Samouczek
O Instytucie

Instytut Magii Durmstrang to jedyna szkoła w świecie magii, która opiera się stricte na Instytucie Durmstrang z sagi o Harrym Potterze, a nie tak jak pozostałe na Hogwarcie. Na samym początku placówka miała być tylko zwykłym pomysłem dwóch założycielek Instytutu: Xaville McTireliath oraz Valerii Aristov. Jednak później, zagłębiając się coraz bardziej w ten temat, postanowiły wszystkie swoje pomysły zrealizować. Owa idea narodziła się dnia 13 sierpnia 2019 roku, a jej realizacja nastąpiła już po dwóch dniach, czyli 15 sierpnia 2019 roku.

Do kadry dyrektorskiej dołączyła również Sophie Mellark-Poe, która pomagała Valerii Aristov w prowadzeniu szkoły. Wyglądem strony i grafiką zajmowała się Xaville McTireliath, zostając tylko przy tym stanowisku. Po podjęciu decyzji o zakładaniu nowej placówki pierwsze co ustalono to, to by szkoła była w pełni klimatyczna. Klimat miał obowiązywać zarówno po lekcjach, jak i w ich trakcie. Drugą decyzją było to, by nie odchodzić zbytnio od Durmstrangu z HP, a jedynie trochę go urozmaicić. Jako że na temat samego Durmstrangu z sagi niewiele było wiadomo, założycielki miały otwarte pole do tworzenia. 

Jako że szkoła nie została założona w odległych czasach, informacji o jej powstawaniu mamy bardzo wiele - z wiarygodnych, bo bezpośrednich źródeł. Szkoła rozpoczęła swój I rok szkolny wraz z dniem 17.11.2019 r.