Zapisy Samouczek
Magiczne Kule

 

Magiczne Kule to forma zabawy organizowana przez prefektów, która jest rozgrywana w pokojach szkolnych, czyli na czacie. Wziąć udział w niej mogą jednakowo uczniowie, stażyści oraz kadra pedagogiczna. Zabawa polega na tym, by chodzić po pokojach, w których zazwyczaj uczniowie mają zajęcia lekcyjne i szukać linku ze zdjęciem kuli. 

Magiczne Kule trwają w trakcie tygodnia prefektów. Każdego dnia pojawia się jedna Magiczna Kula w opisie sali lekcyjnej. W każdej Kuli znajduje się stworzony przez prefektów opis jakiegoś nauczyciela z naszego Instytutu. Należy odgadnąć o kogo chodzi i napisać do jednego z prefektów, jaki to nauczyciel, gdzie znaleziona została Kula (chodzi o pokój) oraz jakiego przedmiotu naucza ten nauczyciel. Rozwiązanie należy napisać w prywatnej wiadomości, czyli priv. Jeżeli osoba odgadnie poprawnie profesora, dostaje buteleczki. Po jednej buteleczce za jednego właściwie odgadniętego nauczającego.

Zabawa pojawia się raz w ciągu roku szkolnego, a podczas niej można zebrać do 5 buteleczek i po pięć punktów za każdą. Wszyscy są punktowani tak samo. Prefekci za zorganizowanie zabawy są rozliczanie łącznie z innymi zabawami w tygodniu prefektów.