Zapisy Samouczek
Ucieczka Grindelwalda

Ucieczka Grindelwalda to forma zabawy rozgrywana w pokojach szkolnych, czyli na czacie. Brać w niej udział mogą oczywiście zarówno uczniowie, stażyści, jak i kadra pedagogiczna. Polega ona na tym, że w jakimś pokoju, gdzie uczniowie mają zajęcia lekcyjne, ukrył się potężny czarnoksiężnik Gellert Grindelwald, którego trzeba złapać.

Jak złapać czarnoksiężnika?

Otóż, kiedy znajdziecie się z Grindelwaldem w jednym pomieszczeniu, on wysyła opis jakiegoś zaklęcia/stworzenia/postaci z HP lub czegoś innego. Zabawa jest o tyle utrudniona, że jest to w formie rymowanki. Każdy kto chce wziąć udział w zabawie, musi odgadnąć o co Grindelwaldowi chodziło, a następnie wysłać odpowiedzi na szkolną sowę (dyrekcja.durmstrang@gmail.com)

Grindelwald pojawia się jednorazowo w każdy dzień. Zabawa trwa od Poniedziałku do Piątku, w godzinach wieczornych. Gellert czeka na uczniów, stażystów i nauczycieli w pokojach szkolnych od 19 do 20. Odpowiedzi gromadzicie sami, np. w jakimś notatniku, i dopiero w Niedzielę, wysyłacie wszystkie odpowiedzi.

Jakie są nagrody?

Jedna odpowiedź jest warta aż 5 punktów i 5 galeonów, więc jeżeli uzbieracie wszystkie poprawne odpowiedzi, możecie zdobyć aż 25 punktów i 25 galeonów.

Przykład: 

 

Odpowiedź ---> Myślodsiewnia

Zabawa jest ogłaszana w formie newsa na stronie szkoły. Trwa ona tylko dwa razy w roku szkolnym, przez tydzień.