Zapisy Samouczek
Psikus Gargulca

Psikus Gargulca to zabawa odbywająca się na czacie (w pokoju głównym, czyli durmstrang) w ciągu jednego, wybranego tygodnia roku szkolnego, od poniedziałku aż do niedzieli. Zabawa polega na tym, że Gargulec (szkolny bot) wysyła w określonych godzinach komendę [Rzuca w zebranych Eliksirem Słodkiego Snu]. Zadaniem uczniów i nauczycieli jest napisanie podczas odliczania od 3 do 0, komendę UNIK bądź jej pochodne. Każdy uczeń za napisanie tej komendy przed wybiciem 0 zostaje nagrodzony dodatkowymi 5 punktami. W przypadku wskazania w komendzie konkretnej osoby np. [Rzuca w Rosemary_Hamilton Eliksirem Słodkiego Snu] - jeśli osoba wskazana się obroni, otrzyma 10 punktów, natomiast cała reszta - po 5 punktów. Nieważne, jaką funkcję w Instytucie sprawuje. Liczba takich komend na jeden dzień jest nieokreślona. Komenda może być wysyłana o każdej porze dnia i nocy.

Przykład:

 

Gargulec może również rzucać w uczniów buteleczkami. Wówczas wysyła on na czacie komendę [Rzuca w zebranych buteleczką]. Zadaniem uczniów i nauczycieli, którzy pragną zdobyć buteleczkę, jest napisanie podczas odliczania od 3 do 0, komendę LAPIE bądź jej pochodne. Po złapaniu buteleczki Gargulec bądź ktoś z dyrekcji wysyła w wiadomości prywatnej link do złapanej buteleczki. Informacje dotyczące zbierania buteleczek można znaleźć [TUTAJ].

Warto brać w tej zabawie udział, ponieważ każde zdobyte przez was punkty są odnotowywane w specjalnym arkuszu. Pod koniec roku suma punktów będzie podliczana i rozdane zostaną dwa tytuły. 

Jakie tytuły mogę zgarnąć?

Pierwszym z nich jest “Wieczny Śpioch”. Dostać go może uczeń, który ma najmniej punktów, a co za tym idzie, ze wszystkich uczestników najmniej razy napisał odpowiednią komendę.  

Drugim tytułem jest “Nocny Marek”. Dostać go może uczeń, który miał największą liczbę punktów, a co za tym idzie, spośród wszystkich uczestników napisał odpowiednią komendę najwięcej razy. 

Osoby, które chcą wziąć udział w zabawie, nie mogą być w trybie away podczas wpisywania komendy. Jeżeli jednak tak się stanie, punkty nie będą brane pod uwagę.

Punkty za tę zabawę będą uzupełniane i dodawane w niedzielę w tygodniu, w którym zaplanowana była zabawa, aby uczniowie nie byli na tym stratni. Punkty oczywiście będą dodawane zarówno do Rankingu Uczniów, jak i Rankingu Nauczycieli. Arkusz z Rankingiem Psikusa Gargulców możecie znaleźć poniżej.

[RANKING]