Zapisy Samouczek
Atak Śmierciotuli

Atak Śmierciotuli to forma zabawy, która rozgrywa się na czacie, w pokoju głównym, czyli Durmstrang. Udział w tej zabawie mogą brać zarówno uczniowie, stażyści, jak i kadra pedagogiczna. Zabawa polega na tym, by obronić się odpowiednim sposobem przed atakiem stworzenia, jakim jest oczywiście Śmierciotula Helenka. Śmierciotula może być niezliczoną ilość razy w ciągu całego tygodnia nauki. Najczęściej można ją spotkać od godziny 16:00 do 18:00 i od 20:50 do 22:00. 

Jak obronić się przed Śmierciotulą?

Stworzenie pojawia się w pokoju Durmstrang i atakuje losowe osoby. Komenda, którą wysyła stworzenie, wygląda przykładowo: [Atakuje Leyla_Belikov]. Zadaniem atakowanej osoby jest napisanie bez klimatu, tylko dużymi, drukowanymi literami zaklęcia EXPECTO PATRONUM! 

Przykład:

 

Jeżeli osoba, którą zaatakowało stworzenie, obroni się, wówczas zyskuje dla siebie dodatkowe 10 punktów. Nieważne czy jest to nauczyciel, stażysta czy też uczeń. Jeżeli się jednak nie obroni, wówczas nic nie zyskuje ani nie traci.

Jednak, żeby pozostali nie byli stratni, inna osoba może obronić tę atakowaną. Przykładowo, Merica nie zdąży się obronić, bo była zajęta, ale Alison był w stanie gotowości. Jeżeli Alison rzuci odpowiednie zaklęcie i obroni swoją koleżankę, zyskuje on dla siebie aż 5 punktów! Taką samą liczę punktów otrzyma broniący z kadry pedagogicznej, czy stażysta. Oczywiście na koniec zabawy zostaną podliczone również galeony. U uczniów będzie to połowa zdobytych punktów, u stażystów taka sama kwota, a u profesorów podwojona ilość. Osoby będące na away nie mogą być atakowane oraz się bronić. Jeśli chcą bronić kogoś, muszą najpierw wyłączyć away.

Zabawa trwa od poniedziałku do piątku, dwa razy w ciągu roku szkolnego.

[RANKING]