Zapisy Samouczek
Wyczarowane przez Nieznany dnia 2021-06-16
Rytualistyczne melodie...

[Zadarł swoją głowę i przyjrzał się dokładnie nocnemu niebu. Mimo tego, że godzina nie była już młoda, było całkiem jasno. Blask księżyca w miarę dobrze oświetlał pole widzenia czarnowłosego, zaś on sam stał na szkolnych błoniach i po prostu czekał. Sam nie wiedział na co. Kątem oka spojrzał na zegarek na swojej dłoni i gdy spostrzegł, że nadszedł drugi dzień, czym prędzej udał się do swojej komnaty. Stamtąd chwycił przygotowany wcześniej konkurs i w biegu skierował się do tablicy ogłoszeń. Tam właśnie zawiesił swój konkurs, by później wrócić na szkolne błonia.]

Droga społeczności szkolna!

Czas na kolejny konkurs. Tym razem padło na Rytualistykę. Przygotowałem dla Was dość ambitny, może troszeczkę czasochłonny, ale znacie mnie nie od dziś - takie rzeczy lubię! Przechodząc do rzeczy… Przy użyciu szyfru Cezara, uściślając o przesunięciu o 6 miejsc, zakodowałem nazwy 10 instrumentów.

MUTM

COURUTIFKRG

QRGXTKZ

IFKRKYZG

ZGRKXF

NGXLG

YGQYULUT

QYERULUT

AQARKRK

VAFUT

Co musicie zrobić? Odszyfrować te instrumenty i podać żywioł, z którym ów instrument jest związany. Brzmi banalnie, nie? Powodzenia! Na Wasze prace czekam do 23 czerwca, do godziny 16²³. Ślijcie je na mojego kruka (br3ttl3e@gmail.com) Maksymalnie można zdobyć 40 punktów, po pięć za każdy przykład. Nauczyciele otrzymają oczywiście połowę punktów.

Grający dla Państwa najlepsze melodie,