Zapisy Samouczek
Wyczarowane przez Defne Nefrite dnia 2021-06-14
Ogłoszenie i bonusowy konkurs | Szał zakupów #6

[Tego ranka Defne obudziła się z potarganymi włosami i podkrążonymi oczami. Do późna w nocy siedziała nad pergaminami gazetki. Dopieszczała grafikę, tworzyła ostatnie artykuły. Zasnęła zadowolona i pełna myśli o kolejnych zadaniach. Nie zdążyła jeszcze wypić porządnej kawy, kiedy do jej sypialni wtargnął z głośnym skrzekiem Młody Orzełek. Przysiadł na parapecie.] Co jest? [Spytała zaspana kobieta, podchodząc do niego powoli. Zwierzak wskazał dziobem w dół budynku. Wyjrzała za okno i jej wzrok padł na dziedziniec. No tak, trzeba się zająć sprawą kursu...] Ach.... [Wymknęło jej się westchnienie. Poszła po kawę i zabrała się za pisanie ogłoszenia.]

Drodzy mieszkańcy Instytutu!

Z przykrością donoszę, że kurs weekendowy Quidditch przez wieki zostaje przerwany. Z powodu moich problemów z brakiem czasu w soboty, nie mogłam poprowadzić 4 godzin i egzaminu. W związku z tym kurs zostaje zakończony. Oczywiście uczestnicy, którzy byli aktywni i zdobyli chociaż jedną odznakę z kursu (Miotlarza czy Historyka Sportu), otrzymają ode mnie dyplom. Dziękuję za uczestnictwo i przepraszam za zaistniałą sytuację. Mam nadzieję, że mi wybaczycie.

Dodatkowo śpieszę donieść, że wczoraj wylosowałam bonusowy konkurs i postanowiłam przeprowadzić go właśnie z tematu quidditcha. Za jego rozwiązanie możecie otrzymać kolejną odznakę na dyplom z kursu (Fana Quidditcha) i punkty. I spokojnie! Nie będzie to konkurs trudny! Wiem, że moje poprzednie Was przerażały. Tym razem się po prostu pobawimy. A co należy zrobić? Już tłumaczę!

W rozwinięciu newsa znajdziecie listę znanych zawodników quidditcha. Waszym zadaniem jest znaleźć w czeluściach internetu, książkach czy moim podręczniku z latania na miotle informacji, na jakiej pozycji grali i w jakiej drużynie. Za drużynę uznaję drużynę zawodową z ligi, reprezentację narodową lub drużynę domu w Hogwarcie. Uczniowie, za jeden przykład możecie dostać 4 punkty. Zatem za całość otrzymacie 40 punktów. Nauczyciele, jak zwykle otrzymują połowę punktów. Czas na wykonanie zadania to 19.06.2021 do północy, a prace wysyłacie jak zwykle do mnie na sowę.

Ściskam Was serdecznie,

[Ostatnia lista zakupów znajdowała się w ręce wicedyrektorki. Stała przy tablicy ogłoszeń i czuła się dziwnie. Szósta lista, zatem właśnie zaczynał się siódmy tydzień. Za chwilę koniec roku.] Jak ten czas leci.... [Pomyślała na głos. Zawiesiła ogłoszenie oraz listę, spojrzała na nie ostatni raz i wybrała się na przechadzkę po Zimowym Ogrodzie.]

Czarodzieje i Czarownice!

Zabawa Szał Zakupów dobiega końca. Szóstą listą zamieszczoną poniżej zamykamy tę niecodzienną zabawę. Pozostały nam jedynie zakupy do najdroższej listy, która dotyczy Torby Kolekcjonera. Po odwiedzinach na alei Vulchanovy wyślijcie, proszę dowody Waszych zakupów z pomocą naszej sowy dyrekcja.durmstrang@gmail.com. Przypominam, że może to być screen Waszego profilu, link do niego lub screen Waszego konta bankowego, gdzie opisane są zakupy. Rozliczenie zakupów i wręczenie nagród nastąpi oczywiście w niedzielę po godzinie 20:00 i to po raz ostatni. Na najwytrwalszych czekają dyplomy.

[SZÓSTA LISTA ZAKUPÓW]

Z podziękowaniem za wzięcie udziału,

Lista zawodników:

  1. Ludo Bagman
  2. Harry Potter
  3. Józef Wroński
  4. Marcus Flint
  5. Wiktor Krum
  6. Galvin Gudgeon
  7. Roderick Plumpton
  8. Gwenog Jones
  9. Fred Weasley
  10. Oliver Wood