Zapisy Samouczek
Wyczarowane przez Vivienne Levittoux dnia 2021-05-17
Konkurs ze Smokologii

[Rudowłosa kobieta była zmartwiona brakami, które odkryła podczas kontrolnej wizyty w smoczym rezerwacie na terenie szkoły. Miała nadzieję, że zguby szybko się odnajdą, a by to przyspieszyć, postanowiła zaangażować do tego całą szkolną społeczność. Ruszyła czym prędzej do swojego gabinetu i chwyciwszy czysty pergamin oraz pióro, zaczęła spisywać ogłoszenie. Po kilkunastu minutach, gdy kartkę pokryło jej pochyłe, schludne pismo, ruszyła w stronę tablicy ogłoszeń w głównym holu. Przywiesiła pergamin w widocznym miejscu, oceniła z odległości, czy wisi prosto, po czym wróciła do swoich komnat, mając nadzieję, że smocze jaja szybko wrócą do swoich właścicielek.]

Szanowna Społeczności!

Przebywam do Was z konkursem dotyczącym nauczanego przeze mnie przedmiotu, czyli Smokologii. Niestety na terenie Instytutu zadomowiły się złośliwe chochliki kornwalijskie, które podebrały smokom jaja i ukryły je w różnych miejscach na terenie szkoły. Waszym zadaniem jest odnaleźć jaja i odgadnąć, do którego smoka należą, w czym pomogą Wam krótkie wierszyki. Ponadto proszę dopisać przy każdym smoku jedną sytuację, w jakiej wystąpił w serii HP. Zaginionych jaj jest pięć, a za dostarczenie jednego wraz z kompletem informacji (miejsce znalezienia, rasa smoka, sytuacja z HP) można dostać 6 punktów/galeonów, co łącznie stwarza okazję do wzbogacenia się o 30 punktów/galeonów. Dla pierwszych pięciu osób, które wyślą mi pełne odpowiedzi, przewidziałam 10-punktowy bonus.

Na poszukiwania macie czas do niedzieli (23.05) do północy. Swoje sowy wysyłajcie na adres vivienne.levittoux@gmail.com, w temacie wpisując szkołę, swoje imię i nazwisko oraz krąg, do którego należycie lub funkcję. Niepodpisane prace nie zostaną sprawdzone! W razie pytań służę pomocą.

Z gorącym, smoczym pozdrowieniem,