Merica Schevre
(Merica_Schevre)

Uczeń

Krąg Białomagiczny
Klasa 2 - Krąg Białomagiczny
4487 punktów w Punktacji Uczniów
12982 galeonów
Na chacie:

Zapisany od: 2020-04-17 12:43:59
Wiek:

Młoda dziewczyna, lekko szalona. Chęć poznawania świata magii budzi w niej ogromne aspiracje. Lubi poznawać nowych ludzi, a jej okienko czatu zawsze stoi otworem dla innych. NIE GRYZIE!

Przedmioty kupione na Alei Vulchanovy

Miód [10 G]

Miód to również składnik do eliksirów, jednak w mniejszym stopniu. Ja osobiście używam go bardziej do mleka, kiedy mam problemy ze zaśnięciem w nocy.

Woda [10 G]

Ciecz, która jest niezbędna w procesie warzenia eliksirów. Jest to najczęstszy składnik, jednak niekiedy zastępują go wywary. 

Rdest Ptasi [20 G]

Roślina, którą spotkać można w Zakazanym Lasie i stamtąd aptekarz ją ściągnął. Pogłoski mówią, że znaleźć go można również w Zimowym Ogrodzie. Ważny składnik Eliksiru Wielosokowego. 

Mięta Pieprzowa [8 G]

Taka niby zwyczajna mięta, a jednak potrafi chamować skutki uboczne Eliksiru Wzbudzającego Euforię. Taka to niepozorna roślina. 

Asfodelus [45 G]

Ciężko dostępna roślina, która nie posiada zbyt pozytywnych skutków. Używana między innymi jako składnik Wywaru Żywej Śmierci lub Eliksiru Wiggenowego. 

Imbir [15 G]

Świetnie rozgrzewa a dodatkowo jest składnikiem Eliksiru Rozśmieszającego. 

Lawenda [12 G]

Kwiat, który wydziela bardzo przyjemny zapach. Ma zastosowanie w różnych dziedzinach, nawet w eliksirach. Wiedziałeś, że lawendowy do koloru oczu dyrektor Aristov?

Olejek Różany [10 G]

Olejek wytwarzany oczywiście z płatków róż. Posiada przyjemny zapach, którym nie pogardzi dyrektor Aristov, podczas swoich kąpieli w wannie. Przydatny do tworzenia perfum.

Waleriana [12 G]

Ową roślinę można użyć na kilka sposobów. Pierwszy jaki znam, to do krajanki z melasy, a drugi to oczywiście składnik eliksiru. Jakiego? Słodkiego Snu, Spokoju, Zapomnienia, a nawet do Wywaru Żywej Śmierci.

Ślaz [15 G]

Jeśli naprawdę pragniesz warzyć Eliksir Wielosokowy, mam tutaj coś idealnego dla ciebie. Jednak taka mała uwaga ode mnie. Zbieraj go tylko podczas pełni księżyca, inaczej to nie wyjdzie. 

Tojad [15 G]

Z tą rośliną to ty uważaj przyjacielu. Posiada dwie inne nazwy, Mordownik i Akonit. Również jest bardzo cenny dla chorych na likantropię, bo jest składnikiem Wywaru Tojadowego, jednak nie bez przyczyny ma takie nazwy. 

Figa Abisyńska [13 G]

Magiczna roślina, którą sprowadzamy dla was aż z Abisynii! Jest jednym ze składników do Eliksiru Skurczającego. 

Woda [10 G]

Ciecz, która jest niezbędna w procesie warzenia eliksirów. Jest to najczęstszy składnik, jednak niekiedy zastępują go wywary. 

Śluz Gumochłona [17 G]

Składnik pochodzenia magicznego, od Gumochłona. Zdobyć go jest bardzo łatwo, muszę przyznać. Użyjesz go do Eliksiru Wiggenowego, jak i do zagęszczania innych eliksirów. 

Korzeń Tojadu [20 G]

Bardzo cenny składnik dla osób chorych na Likantropię. Korzeń tojadu jest jednym ze składników Wywaru Tojadowego. 

Skrzydła Nietoperza [15 G]

Składnik pochodzenia mugolskiego i zwierzęcego. Szkoda mi obcinać skrzydła tym słodkim nietoperzom, jednak taka jest moja praca. 

Róg Dwurożca [40 G]

Zdobycie go jest równie trudne, co zabicie Jednorożca. Eliksir Wielosokowy ma wiele wyrzeczeń, jest to jego kolejny składnik. Uważam, że jest to nieopłacalny biznes. 

Jagody jemioły [10 G]

Małe, białe, woskowe kulki, które są mugolskiego pochodzenia, jednak znalazły świetne zastosowanie w truciznach. Jest składnikiem między innymi Eliksiru Zapomnienia.

Pijawka [5 G]

Pomocne przy oczyszczaniu krwi z toksyn, ale również niezbędny składnik Eliksiru Wielosokowego. Kombinujesz coś młody czarodzieju?

Skrzydła Elfa [30 G]

Złapanie elfa, to dopiero sztuka, jednak zrobimy wszystko byście mieli wszystkie składniki na starcie! Owych skrzydeł możesz użyć do Eliksiru Gotowości czy Upiększającego.

Rogate Ślimaki [17 G]

Niezbyt przyjemne są w dotyku, jednak jeśli warzysz lekarstwo na czyraki, to niestety musisz się przełamać drogi czarodzieju.

Muchy Siatkoskrzydłe [15 G]

Zielone owady, które również znalazły zastosowanie w eliksirach. Są wykorzystywane do Eliksiru Wielosokowego. 

Kły Węża [27 G]

Składnich magiczny, którego pozyskiwanie jest niebezpieczne. Wykorzystywany do produkcji między innymi Eliksiru Siły czy Przebudzenia. Kły zawierają w sobie jad. 

Kręgosłup Skorpeny [25 G]

Szkielet pozyskiwany z drapieżnej ryby morskiej. Najczęściej używa się go w postaci proszku. Swoje zastosowanie znalazł między innymi jako składnik Eliksiru Wiggenowego, lub Herbicydowego.

Zakraplacz [20 G]

Niezbędnik, jeśli w recepturze jest wyraźnie napisane, by dodać parę kropel. W nim można kontrolować ilość dodawanej cieczy. Można go użyć przy śluzie gumochłona, łzach feniksa czy nawet smoczej krwi. 

Termometr [40 G]

Mugolski przedmiot, który znalazł zastosowanie również w świecie magii. Idealny do sprawdzania i kontrolowania temperatury waszego eliksiru. 

Rękawice [101 G]

Rękawice które nadadzą sie zarówno przy warzeniu eliksirów jak i przesadzaniu roślin, które mają coś toskycznego w sobie. Gruba smocza skóra, z której są wykonane zapewnią twoim dłoniom bezpieczeństwo. 

Moździerz [23 G]

Nauczyciel nakazał rozdrobnić jakiś składnik, jednak ty nie masz pojęcia jak? Podsuwamy ci pod nos idealne rozwiązanie. Możesz w nim zetrzeć, sproszkować składnik.

Kociołek z trójnogiem [90 G]

Zestaw kociołka z trójnogiem. Obowiązkowy dla każdego klasisty. Co prawda sam kociołek nie powala jakością, ale trójnóg już owszem. Zawsze możesz postawić na nim inny kociołek, może z mosiądzu?

Kociołek na wywary [25 G]

Kociołek głównie przeznaczony do wywarów używanych na zajęciach. Żeby wywar się nie zepsuł, polecamy przetrzymywać go właśnie w tym kociołku. Do herbatki też się nada!

Fiołka [10 G]

Mała szklana fioleczka, w której możesz przetrzymywać każdy wykonany przez ciebie eliksir. Profesor Moonstone narzeka, że zabieracie mu fiolki? Miej własną młody czarodzieju!

Chochla [20 G]

Idealna do mieszania w każdym kociołku, twarda niczym stal i dyrektor Grimshaw. Dzisiaj okazyjna cena! Skusisz się?

Zestaw buteleczek [40 G]

Zestaw pojemniejszych buteleczek niż szklana fioleczka. Również wykonane ze szkła, jednak mają większą pojemność. Można w nich przetrzymywać nie tylko eliksiry ale i wywary. 

Mandragora [40 G]

Magiczne roślina, która niegdyś była używana jako amulety i talizmany a nawet do wróżenia. Obecnie jednak wykorzystuje się ją do wyrobu wywaru dla spetryfikowanych osób. 

Olej Rycynowy [19 G]

Olej wytwarzany z nasion rącznika pospolitego. Co ciekawe, owa ciecz również jest często wykorzystywana nie tylko przy eliksirach, ale również przy leczeniu chorych. 

Eliksir Pieprzowy [26 G]

Prosty eliksir, który pomaga nawet przy przeziębieniach czy w chłodne dni, by się rozgrzać. Zamiast tego eliksiru niektórzy piją bimber, jednak my polecamy eliksir. 

Eliksir C19 [80 G]

Według receptury prof. Alana Moonstone oraz prof. Miry Navier. 

Służy jako ochrona przed panującym obecnie koronawirusem na zasadzieniewidzialnego kombinezonu.

Dawka szczególnie zalecana osobom starszym. 

Eliksir CD [75 G]

Według receptury prof. Alana Moonstone oraz prof. Miry Navier. 

Eliksir oczyszczający organizm oraz uzupełniający braki witamin. Warto stosować po spożyciu Eliksiru C19.

Bezoar [35 G]

Składnik nieorganiczny, jednak jest wiele sporów na jego temat. Podobno tworzy się w żołądku kozy...Nie chciałbym go chyba w swoim eliksirze. 

Eliksir Przywracający Wzrok [50 G]

Eliksir koloru pomarańczowego, który jak sama nazwa mówi, przywraca wzrok osobie pijącej. Jest to eliksir, który niweluje działanie zaklęcia Conjunctivitis.

Lek na Smoczą Ospę [115 G]

Jak sama nazwa mówi, eliksir ten leczy smoczą ospę, która nie jest najprzyjemniejszą chorobą. Eliksir został wynaleziony przez Gunhildę z Gorsemoore i posiada kolor fioletowy. 


Ostatnio zdobyte punkty (7 dni)

DataPunktyOpis
2021-01-21+20Merica Schevre
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-01-21+15Merica Schevre
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-01-21+29Merica Schevre
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-01-21+28Merica Schevre
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-01-21+59Merica Schevre
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-01-20+2Merica Schevre
Korekta
2021-01-20+56Merica Schevre
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-01-20+74Merica Schevre
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-01-20+60Merica Schevre
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-01-20+60Merica Schevre
Gratyfikacje - Przeklęty Czarnoksiężnik, wydanie 5.
2021-01-19+35Merica Schevre
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-01-19+39Merica Schevre
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-01-19+16Merica Schevre
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-01-19+25Merica Schevre
Turniej Bitwa na Snieżki
2021-01-19+20Merica Schevre
Quiz Shiry Ostow
2021-01-19+20Merica Schevre
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-01-19+38Merica Schevre
Punkty dodane automatycznie z dziennika
2021-01-17+20Merica Schevre
Ucieczka Grindelwalda
2021-01-17+20Merica Schevre
Magiczne Karty #4
2021-01-17+96Merica Schevre
Turniej Wiedzy o IMD
2021-01-17+50Merica Schevre
Statuetka Aktywności #5
2021-01-17+50Merica Schevre
Szał zakupów #4
2021-01-17+80Merica Schevre
Szał Zakupów #2 i #3
2021-01-17+40Merica Schevre
E - konkurs sylwestrowy

Dodatnie: 952, ujemne: 0.
Suma: +952

Moduł Rekrutacji by Shado Ackerly