Kazbiel Thundershout
(Kazbiel)

Profesor

Naucza: ,Biała Magia,
8072 galeonów
1056 punktów w Rankingu Nauczycieli
Na chacie:

Podjęcie pracy: 2019-09-23 14:41:00
Wiek:

Może Trolla za darmo?

Przedmioty kupione na Alei Vulchanovy

Wywar Tojadowy [170 G]

Zbawienie dla chorych na likantropię czyli wilkołactwo. Wypij tydzień przez pełnią księżyca, a przemiana będzie mniej bolesna. 

Eliksir Wiggenowy [40 G]

Po wypiciu buteleczki tego eliksiru, wyleczysz drobne rany, nawet te wywołane przez twojego Kuguchara. 

Krew Jednorożca [85 G]

Srebrna substancja, której zdobycie wymaga niezwykłego poświęcenia. Rzadki składnik, pomocny podczas oparzeń, jednak najcenniejsze w niej jest to, że zapewnia życie.

Róg Jednorożca [90 G]

Róg posiadający magiczne właściwości. Najczęściej używany w eliksirach w postaci proszku. Wykorzystywany do produkcji najczęściej odtrudek na różne trucizny. 

Smocza Krew [50 G]

Posiadam krew każdego ze smoków, z wyjątkiej Rogogona Węgierskiego. Wiedziałeś, że smocza krew posiada aż dwanaście zastosowań? Ciekawe, czyż nie?

Eliksir Pieprzowy [26 G]

Prosty eliksir, który pomaga nawet przy przeziębieniach czy w chłodne dni, by się rozgrzać. Zamiast tego eliksiru niektórzy piją bimber, jednak my polecamy eliksir. 

Fiołka [10 G]

Mała szklana fioleczka, w której możesz przetrzymywać każdy wykonany przez ciebie eliksir. Profesor Moonstone narzeka, że zabieracie mu fiolki? Miej własną młody czarodzieju!

Kociołek na wywary [25 G]

Kociołek głównie przeznaczony do wywarów używanych na zajęciach. Żeby wywar się nie zepsuł, polecamy przetrzymywać go właśnie w tym kociołku. Do herbatki też się nada!

Kociołek z trójnogiem [90 G]

Zestaw kociołka z trójnogiem. Obowiązkowy dla każdego klasisty. Co prawda sam kociołek nie powala jakością, ale trójnóg już owszem. Zawsze możesz postawić na nim inny kociołek, może z mosiądzu?

Moździerz [23 G]

Nauczyciel nakazał rozdrobnić jakiś składnik, jednak ty nie masz pojęcia jak? Podsuwamy ci pod nos idealne rozwiązanie. Możesz w nim zetrzeć, sproszkować składnik.

Rękawice [101 G]

Rękawice które nadadzą sie zarówno przy warzeniu eliksirów jak i przesadzaniu roślin, które mają coś toskycznego w sobie. Gruba smocza skóra, z której są wykonane zapewnią twoim dłoniom bezpieczeństwo. 

Termometr [40 G]

Mugolski przedmiot, który znalazł zastosowanie również w świecie magii. Idealny do sprawdzania i kontrolowania temperatury waszego eliksiru. 

Zakraplacz [20 G]

Niezbędnik, jeśli w recepturze jest wyraźnie napisane, by dodać parę kropel. W nim można kontrolować ilość dodawanej cieczy. Można go użyć przy śluzie gumochłona, łzach feniksa czy nawet smoczej krwi. 

Chochla [20 G]

Idealna do mieszania w każdym kociołku, twarda niczym stal i dyrektor Grimshaw. Dzisiaj okazyjna cena! Skusisz się?

Zestaw buteleczek [40 G]

Zestaw pojemniejszych buteleczek niż szklana fioleczka. Również wykonane ze szkła, jednak mają większą pojemność. Można w nich przetrzymywać nie tylko eliksiry ale i wywary. 

Mandragora [40 G]

Magiczne roślina, która niegdyś była używana jako amulety i talizmany a nawet do wróżenia. Obecnie jednak wykorzystuje się ją do wyrobu wywaru dla spetryfikowanych osób. 

Olej Rycynowy [19 G]

Olej wytwarzany z nasion rącznika pospolitego. Co ciekawe, owa ciecz również jest często wykorzystywana nie tylko przy eliksirach, ale również przy leczeniu chorych. 

Eliksir C19 [80 G]

Według receptury prof. Alana Moonstone oraz prof. Miry Navier. 

Służy jako ochrona przed panującym obecnie koronawirusem na zasadzieniewidzialnego kombinezonu.

Dawka szczególnie zalecana osobom starszym. 

Eliksir CD [75 G]

Według receptury prof. Alana Moonstone oraz prof. Miry Navier. 

Eliksir oczyszczający organizm oraz uzupełniający braki witamin. Warto stosować po spożyciu Eliksiru C19.

Bezoar [35 G]

Składnik nieorganiczny, jednak jest wiele sporów na jego temat. Podobno tworzy się w żołądku kozy...Nie chciałbym go chyba w swoim eliksirze. 

Eliksir Przywracający Wzrok [50 G]

Eliksir koloru pomarańczowego, który jak sama nazwa mówi, przywraca wzrok osobie pijącej. Jest to eliksir, który niweluje działanie zaklęcia Conjunctivitis.

Lek na Smoczą Ospę [115 G]

Jak sama nazwa mówi, eliksir ten leczy smoczą ospę, która nie jest najprzyjemniejszą chorobą. Eliksir został wynaleziony przez Gunhildę z Gorsemoore i posiada kolor fioletowy. 

Kręgosłup Skorpeny [25 G]

Szkielet pozyskiwany z drapieżnej ryby morskiej. Najczęściej używa się go w postaci proszku. Swoje zastosowanie znalazł między innymi jako składnik Eliksiru Wiggenowego, lub Herbicydowego.

Kły Węża [27 G]

Składnich magiczny, którego pozyskiwanie jest niebezpieczne. Wykorzystywany do produkcji między innymi Eliksiru Siły czy Przebudzenia. Kły zawierają w sobie jad. 

Ślaz [15 G]

Jeśli naprawdę pragniesz warzyć Eliksir Wielosokowy, mam tutaj coś idealnego dla ciebie. Jednak taka mała uwaga ode mnie. Zbieraj go tylko podczas pełni księżyca, inaczej to nie wyjdzie. 

Waleriana [12 G]

Ową roślinę można użyć na kilka sposobów. Pierwszy jaki znam, to do krajanki z melasy, a drugi to oczywiście składnik eliksiru. Jakiego? Słodkiego Snu, Spokoju, Zapomnienia, a nawet do Wywaru Żywej Śmierci.

Olejek Różany [10 G]

Olejek wytwarzany oczywiście z płatków róż. Posiada przyjemny zapach, którym nie pogardzi dyrektor Aristov, podczas swoich kąpieli w wannie. Przydatny do tworzenia perfum.

Lawenda [12 G]

Kwiat, który wydziela bardzo przyjemny zapach. Ma zastosowanie w różnych dziedzinach, nawet w eliksirach. Wiedziałeś, że lawendowy do koloru oczu dyrektor Aristov?

Imbir [15 G]

Świetnie rozgrzewa a dodatkowo jest składnikiem Eliksiru Rozśmieszającego. 

Asfodelus [45 G]

Ciężko dostępna roślina, która nie posiada zbyt pozytywnych skutków. Używana między innymi jako składnik Wywaru Żywej Śmierci lub Eliksiru Wiggenowego. 

Mięta Pieprzowa [8 G]

Taka niby zwyczajna mięta, a jednak potrafi chamować skutki uboczne Eliksiru Wzbudzającego Euforię. Taka to niepozorna roślina. 

Rdest Ptasi [20 G]

Roślina, którą spotkać można w Zakazanym Lasie i stamtąd aptekarz ją ściągnął. Pogłoski mówią, że znaleźć go można również w Zimowym Ogrodzie. Ważny składnik Eliksiru Wielosokowego. 

Woda [10 G]

Ciecz, która jest niezbędna w procesie warzenia eliksirów. Jest to najczęstszy składnik, jednak niekiedy zastępują go wywary. 

Tojad [15 G]

Z tą rośliną to ty uważaj przyjacielu. Posiada dwie inne nazwy, Mordownik i Akonit. Również jest bardzo cenny dla chorych na likantropię, bo jest składnikiem Wywaru Tojadowego, jednak nie bez przyczyny ma takie nazwy. 

Figa Abisyńska [13 G]

Magiczna roślina, którą sprowadzamy dla was aż z Abisynii! Jest jednym ze składników do Eliksiru Skurczającego. 

Woda [10 G]

Ciecz, która jest niezbędna w procesie warzenia eliksirów. Jest to najczęstszy składnik, jednak niekiedy zastępują go wywary. 

Muchy Siatkoskrzydłe [15 G]

Zielone owady, które również znalazły zastosowanie w eliksirach. Są wykorzystywane do Eliksiru Wielosokowego. 

Rogate Ślimaki [17 G]

Niezbyt przyjemne są w dotyku, jednak jeśli warzysz lekarstwo na czyraki, to niestety musisz się przełamać drogi czarodzieju.

Skrzydła Elfa [30 G]

Złapanie elfa, to dopiero sztuka, jednak zrobimy wszystko byście mieli wszystkie składniki na starcie! Owych skrzydeł możesz użyć do Eliksiru Gotowości czy Upiększającego.

Pijawka [5 G]

Pomocne przy oczyszczaniu krwi z toksyn, ale również niezbędny składnik Eliksiru Wielosokowego. Kombinujesz coś młody czarodzieju?

Jagody jemioły [10 G]

Małe, białe, woskowe kulki, które są mugolskiego pochodzenia, jednak znalazły świetne zastosowanie w truciznach. Jest składnikiem między innymi Eliksiru Zapomnienia.

Róg Dwurożca [40 G]

Zdobycie go jest równie trudne, co zabicie Jednorożca. Eliksir Wielosokowy ma wiele wyrzeczeń, jest to jego kolejny składnik. Uważam, że jest to nieopłacalny biznes. 

Skrzydła Nietoperza [15 G]

Składnik pochodzenia mugolskiego i zwierzęcego. Szkoda mi obcinać skrzydła tym słodkim nietoperzom, jednak taka jest moja praca. 

Korzeń Tojadu [20 G]

Bardzo cenny składnik dla osób chorych na Likantropię. Korzeń tojadu jest jednym ze składników Wywaru Tojadowego. 

Śluz Gumochłona [17 G]

Składnik pochodzenia magicznego, od Gumochłona. Zdobyć go jest bardzo łatwo, muszę przyznać. Użyjesz go do Eliksiru Wiggenowego, jak i do zagęszczania innych eliksirów. 

Miód [10 G]

Miód to również składnik do eliksirów, jednak w mniejszym stopniu. Ja osobiście używam go bardziej do mleka, kiedy mam problemy ze zaśnięciem w nocy.


Ostatnio zdobyte punkty (7 dni)

DataPunktyOpis
2021-01-20+15Kazbiel Thundershout
Gratyfikacje - Przeklęty Czarnoksiężnik, wydanie 5.
2021-01-17+15Kazbiel Thundershout
Konkurs Isy
2021-01-17+25Kazbiel Thundershout
Szał Zakupów #4
2021-01-17+20Kazbiel Thundershout
Magiczne Karty #4
2021-01-17+51Kazbiel Thundershout
Turniej Wiedzy o IMD
2021-01-17+208Kazbiel Thundershout
Jaskinia Szczęścia
2021-01-17+25Kazbiel Thundershout
Statuetka Aktywności #5
2021-01-17+29Kazbiel Thundershout
Rozliczenia Nauczycieli #5
2021-01-17+20Kazbiel Thundershout
Eliksiry - konkurs sylwestrowy

Dodatnie: 408, ujemne: 0.
Suma: +408

Moduł Rekrutacji by Shado Ackerly