Brett Birkenstock
Rosemary Hamilton
brak
Voltaire Arbore
Maria B Salvatore
Merica Schevre
Atak Śmierciotuli

Atak Śmierciotuli to forma zabawy, która rozgrywa się na czacie, w pokoju głównym, czyli Durmstrang. Udział w tej zabawie mogą brać zarówno uczniowie, stażyści, jak i kadra pedagogiczna. Zabawa polega na tym, by obronić się odpowiednim sposobem przed atakiem stworzenia.

Jak obronić się przed Śmierciotulą?

Stworzenie pojawia się w pokoju Durmstrang i atakuje trzy losowe osoby. Komenda, którą wysyła stworzenie wygląda przykładowo: Zadaniem atakowanej osoby jest napisanie bez klimatu, tylko dużymi, drukowanymi literami zaklęcia Expecto Patronum

Przykład:

 

Jeżeli osoba, którą zaatakowało stworzenie, obroni się, wówczas zyskuje dla swojego kręgu dodatkowe 10 punktów i 10 galeonów. Jeżeli się jednak nie obroni, wówczas nic nie zyskuje ani nie traci.

Jednak, żeby pozostali nie byli stratni, inna osoba może obronić tę atakowaną. Przykładowo, Leyla nie zdąży się obronić, bo była zajęta, ale Camil był w stanie  gotowości. Jeżeli Camil rzuci odpowiednie zaklęcie i obroni swoją koleżankę, zyskuje on dla swojego kręgu aż 5 punktów i 5 galeonów! Jeżeli zaś uczennicę obroni ktoś z kadry pedagogicznej, wówczas nauczyciel zyskuje do swojego rankingu 2 punkty i 4 galeony. 

Zabawa trwa od Poniedziałku do Piątku, trzy razy w ciągu roku szkolnego.