Podsumowanie V roku szkolnego

[Młoda dyrektorka wyszła z Księżycowej Sali po uroczystym zakończeniu roku szkolnego i od razu udała się do swojego prywatnego gabinetu. Przebrała się z szykownej, ale mało wygodnej kreacji i udała się do gabinetu dyrektorów, gdzie spotkała swoich kompanów. Usiedli wszyscy przy jednym stole i zaczęli segregację dyplomów, świadectw i wszystkiego, co tylko można było dostać podczas zakończenia. Na koniec wszystko spisali na pergaminie, który zawiesili na tablicy ogłoszeń.]

Droga Społeczności Szkolna!

Dzisiaj o godzinie 19:00 w Księżycowej Sali odbyło się uroczyste zakończenie V Roku Szkolnego w Instytucie Magii Durmstrang. Dziękujemy tym, którzy dotrzymali nam towarzystwa podczas tak ważnej uroczystości. Na zakończeniu mogliście do swoich rąk zabrać świadectwa, dyplomy i podziękowania. Dla nieobecnych dzisiejszego wieczoru również znajdą się dyplomy i podziękowania, które znajdziecie poniżej. 

1. ŚWIADECTWA

W tym roku szkolnym promocję do następnej, czyli drugiej klasy, dostało 5 uczniów z obu kręgów. W tym roku szkolnym mieliśmy okazję wręczyć kolejnemu rocznikowi drugiej klasy świadectwa. Tym samym ci uczniowie stali się  kolejnymi absolwentami Instytutu Magii Durmstrang! Piątka uczniów w tym roku dołączy do grona Absolwentów, jednak mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym będzie ich więcej! Promocję do następnych klas dostali:

DO KLASY II:

ABSOLWENCI

W naszym Instytucie każdy Absolwent otrzymuje Certyfikat Maga Czarnomagicznego lub Certyfikat Maga Białomagicznego, w zależności od tego, w którym kręgu Adept kończy swoją edukację. Ponadto absolwenci dostają dyplom absolwenta. W tym roku rozdaliśmy pięć certyfikatów. Poniżej znajdują się dyplomy. 

2. STAŻE ZAWODOWE

W tym roku szkolnym po raz pierwszy w murach Instytutu zostały otwarte staże zawodowe. Informujemy, iż tegoroczny stażysta ukończył praktyki nauczycielskie pomyślnie!

Przekazujemy również podziękowania dla mentorów Pana Brouillarda.

3. RANKINGI

Jak zwyczaj nakazuje, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego trzech najlepszych uczniów za swoje osiągi w Rankingu Uczniów odbiera z rąk dyrektor Aristov, dyrektora Moonstone'a i wicedyrektor Nefrite puchary. Natomiast trzech najlepszych nauczycieli odbiera swoje dyplomy. Rankingi w tym roku szkolnym prezentowały się następująco:

UCZNIOWIE:

STAŻYŚCI:

NAUCZYCIELE:

4. PREFEKCI I OPIEKUNOWIE

PREFEKCI:

OPIEKUNOWIE:

5. PSIKUS GARGULCA

6. STATUETKI AKTYWNOŚCI

Od dłuższego czasu kadra pedagogiczna, stażyści i uczniowie naszego Instytutu mogą zdobywać Statuetki Aktywności. Cała rzecz polega na kolekcjonowaniu smoczych jaj, które zgarnia najaktywniejszy uczeń, stażysta lub nauczyciel w danym tygodniu nauki. Dyplom pamiątkowy dostała każda osoba, która choć raz miała statuetkę w swoich rękach. Gratulujemy!

7. BUTELECZKI

Od pierwszego roku szkolnego kadra pedagogiczna, stażyści i uczniowie mogą brać udział w zabawie pt. Buteleczki. Jak nazwa wskazuje, w tej zabawie zbiera się i kolekcjonuje buteleczki z Apteki Złego Czarnoksiężnika, w których znajdują się eliksiry. Dyplom pamiątkowy dostała każda osoba, która choć raz złapała w swoje ręce buteleczkę eliksiru. Gratulujemy!

8. SZAŁ ZAKUPÓW

W tym roku szkolnym do grona naszych rozrywek dołączył Szał Zakupów - kadra pedagogiczna, stażyści i uczniowie mogli wziąć udział w rozrywce, w której wykupuje się składniki do eliksirów i inne, dodatkowe przyrządy/przedmioty. Dyplom pamiątkowy dostała każda osoba, która wykonała wszystkie listy. Gratulujemy!

9. PLEBISCYT "RUBINOWY GARGULEC"

KATEGORIA OGÓLNA:

KATEGORIA UCZNIOWSKA:

KATEGORIA PROFESORSKA:

KATEGORIA PRZEDMIOTOWA:

10. "PRZEKLĘTY CZARNOKSIĘŻNIK"

Od III roku szkolnego uczniowie, nauczyciele i stażyści mają możliwość wstąpienia do grona redakcji szkolnej gazetki. Dziękujemy wszystkim redaktorom i osobom, które zbierały dla nas informacje, wyszukiwały przepisów i tworzyły wyjątkowe, zapierające dech w piersiach opowiadania. Podziękowania za dodatkowe zaangażowanie w życie szkoły,znajdziecie poniżej. 

GAZETKA:

11. AWANSE PROFESORÓW

Z dniem dzisiejszym profesor Thundershout awansuje na rangę Mentora! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

12. KURSY WEEKENDOWE

W naszym Instytucie od tego roku szkolnego zostały wprowadzone Kursy Weekendowe, które jak sama nazwa mówi, odbywały się w weekend. W tym roku szkolnym mieliście okazję brać udział w kursie z Wiedzy o Harrym Potterze, który był prowadzony przez Ethana Hagreevesa. Niestety, kurs Wampirologii nie został zrealizowany do samego końca. Poniżej znajdziecie swoje dyplomy za ukończenie kursu profesora Hargreevesa. 

13. PODZIĘKOWANIA DLA NAUCZYCIELI

14. INFORMACJE

Jak wspomniane było na zakończeniu roku, z dniem dzisiejszym Instytut Magii Durmstrang zawiesza swoją działalność na okres kilku miesięcy. O powrocie zostaniecie poinformowani jako pierwsi - zarówno poprzez stronę szkoły, jak i przez szkolny fanpage na Facebooku. Dziękujemy, że jesteście z nami i mamy nadzieję, że podczas tego odpoczynku nasze umysły nieco się zresetują i pozwolą nam na bardziej efektywne działanie w murach Instytutu Magii Durmstrang. Żywimy ponadto szczerą i głęboką nadzieję, że z większością uczniów i nauczycieli zobaczymy się po naszym powrocie. Na czas przerwy nauczyciele zachowują statusy profesorskie i statusy operatorów w instytutowych pomieszczeniach.

Resztę nauczycieli zachęcamy do udzielania się w placówce. Gdyby ktoś chciał przejrzeć całego loga z Zakończenia, znajdzie go [TUTAJ]

Życzymy miłej przerwy,