Podsumowania

[Piękny wieczór, cisza i spokój... W końcu Defne mogła w spokoju usiąść przy biurku. Jej wzrok padł na siedzisko Medei, która po rozniesieniu pieczęci nie pokazywała się w jej gabinecie. I dobrze, nauczycielka miała zamiar dać jej nauczkę. Na szczęście pieczęcie zostały odnalezione i znów spoczywały w woreczku. Tym razem trzeba je lepiej ukryć. Ale przed tym Defne sięgnęła po listę osób, którym udało się tego dokonać.]

Drodzy Czarodzieje!

Dzięki Waszym poszukiwaniom udało się odnaleźć wszystkie pieczęcie. Co prawda zwiała mi teraz Medea, ale z tym sobie poradzę. Rymowanki, które przyczepione były do pieczęci dotyczyły uroczej czarownicy, która poświęciła się dla syna - Lily Potter. Gratuluję tym, którzy odgadli zagadkę i odpowiedzieli na dodatkowe pytania z tej zabawy. Gratyfikacje zamieszczam poniżej.

>>WYNIKI<<

Uczennice oznaczone gwiazdką otrzymały mniejszą ilość punktów, gdyż nie podały dowodów odnalezienia pieczęci lub nie odpowiedziały na pytania.

Z podziękowaniami za pomoc,

[Zrobiła sobie przerwę i napiła się kawki. Bez pośpiechu, leniwym okiem spojrzała listę nazwisk przysłaną przez Głuchego Mnicha. Był to spis osób, które wykupiły rzeczy z listy numer trzy. Kobieta uśmiechnęła się lekko i wzięła listę do lewej ręki. W prawą zaś wzięła różdżkę. Skierowała ją w stronę tablicy, która wisiała na ścianie. Była to lista szału zakupów. Skupiła się na niej i różdżką wypisała gratyfikacje obok nazwisk uczniów i nauczycieli.]

Drodzy Zakupoholicy!

Trzeci tydzień minął w tempie błyskawicznym, a z nim zakończyły się zakupy do u Głuchego Mnicha. Niezbędniki Eliksirowara zostały przyszykowane. Teraz nikomu nie zabraknie chochli czy buteleczek. Myślę także, że nikt już nie zapomni czym jest zakraplacz. Czas podsumować i nagrodzić wytrwałych klientów.

>>WYNIKI<<

Z trzecią listą zakończyliśmy zakupy składników i narzędzi. Kolejne trzy listy będą dotyczyły eliksirów, a zatem wydatki wzrosną. Mam jednak nadzieję, że to Was nie zniechęci, gdyż na Wasze konta wpadnie premia punktowa. Więcej o tej zabawie dowiecie się [TUTAJ].

Z pozdrowieniami,

[Gargulec wesoło wrócił na swoje miejsce w Wielkiej Sali. Był zadowolony, bo jego psikusy wyszły doskonale. Dyrekcja obserwowała go ukradkiem, zastanawiając się, czy nie ma jeszcze czegoś w zanadrzu. On się jedynie uśmiechnął, co wyglądało lekko złowieszczo i zaczął sprzątać stoły. Wicedyrektor mogła już w spokoju podliczyć stosy punktów i rozdanych butelek. Magiczną tabelkę rozwiesiła na ścianie sali.]

Mieszkańcy Instytutu

Możecie odsapnąć, gdyż nasz wesoły Gargulec zakończył już swoje psoty. Skonfiskowaliśmy mu Eliksiry Słodkiego Snu, aby nie rzucał nimi dalej. Sprawdziliśmy także, czy nie zachachmęcił sobie cennych Buteleczek. Dziękujemy Wam za nie ucieknięcie z Instytutu w ciągu tego tygodnia i zniesienie tych psikusów. Wszyscy, którzy choć raz złapali buteleczkę lub uniknęli słodkiego snu zostali nagrodzeni. Po zliczeniu punktacji jesteśmy mile zaskoczeni, jaką popularnością cieszyły się jego psoty. Niektórzy z Was zdobyli naprawdę pokaźną ilość punktów. 

>>WYNIKI<<

Szczegóły rozrywki, która miała miejsce w tym tygodniu znajdziecie oczywiście [TUTAJ]. Do uzyskania były również dwa tytuły "Wieczny Śpioch" oraz "Nocny Marek". Za nie uczniowie czy nauczyciele dostaną dyplomy, pod koniec roku szkolnego. Złapane buteleczki powinniście zebrać w arkuszu, więcej na ten temat znajdziecie [TUTAJ].

Dziękujemy jeszcze raz,

Czwarty tydzień zajęć dobiega końca, a co za tym idzie, mieliście okazję po raz kolejny wziąć udział w Magicznych Kartach. Przypominamy, że już w następnym tygodniu, również w poniedziałek i piątek, o godzinie 21:00 w Księżycowej Sali, będziecie mieli szansę zgarnąć dla siebie dodatkowe punkty i karty. Za dobrą odpowiedź, oprócz karty jest 10 punktów więc warto! W tym tygodniu punkty za karty dostały takie osoby jak:

 • [KBM] Mensin Oculacoralo: 20 punktów
 • [KBM] Merica Schevre: 10 punktów
 • [KBM] Rea la Mettrie: 10 punktów
 • [KCM] Shira Ostow: 10 punktów
 • [N] Alice Wright: 20 punktów
 • [N] Defne Nefrite: 10 punktów
 • [N] Kazbiel Thundershout: 20 punktów
 • [N] Vivienne Levittoux: 20 punktów

Dziękuję wszystkim za wziędzie udziału i przypominam nauczycielom o zgłaszanie się do mnie, w sprawie zorganizowania Magicznych Kart w następnym tygodniu. Za organizację tego wydarzenia zgarniecie aż 10 punktów, więc warto!

Z poważaniem,

[Dyrektorka wraz ze zwycięską drużyną udała się w kierunku hola głównego, gdzie stała cała wolna komoda. Stały na nim tylko trzy puchary, ale powoli gablotka się zapełniała! W końcu dzisiaj, w V roku szkolnym czwarty raz została rozegrana gra w Myślodsiewnię. Wygrana drużyna została wpisana w Izbę Pamięci, jako mistrzowie.]

Droga Społeczności Szkolna!

W sobotę rozegrała się czwarty raz rozgrywka w Myślodsiewnię. W grze brali zarówno nauczyciele jak i uczniowie, którzy zostali przydzieleni do odpowiednich drużyn. Drużyny, jakie wystąpiły w Myślodsiewni to: Kelpie i Chimery. Tylko jedna z nich mogła wygrać i zyskać tytuł Mistrza Myślodsiewni. Na samym początku Chimery były na prowadzeniu, jednak w połowie zapowiadało się, że Kelpie wyrównają grę! Niestety, zwycięska może być tylko jeden.  Z dość sporą przewagą jednak wygrała drużyna Chimer, której serdecznie gratulujemy!

I miejsce drużyna Chimer:

 • [KBM] Kirino Koro: 60 pkt (gra) +40 (udział) oraz 190 G
 • [KBM] Evelyne-Ivette D'Arquien: 60 pkt (gra) +40 (udział) oraz 190 G
 • [KCM] Shira Ostow: 60 pkt (gra) +40 (udział) oraz 190 G
 • [N] Vivienne Levittoux (lider): 30 pkt (gra) +20 (udział) oraz 190 G

II miejsce drużyna Kelpi:

 • [N] Alice Wright: (lider) 20 (gra) +20 (udział) oraz 140 G
 • [N] Kazbiel Thundershout:  20 (gra) +20 (udział) oraz 140 G
 • [KBM] Mia Collins: 50 pkt (gra) +40 (udział) oraz 140 G

Dziękujemy za wzięcie udziału w grze i mamy nadzieję, że rozgrywka się wam spodobała. Tak jak obiecaliśmy, wszyscy z drużyny Chimer zostają wpisani w Izbę Pamięci do Mistrzów Myślodsiewni! Puchar wygranej drużyny znajduje się [TUTAJ]

Z poważaniem,