Alan Moonstone
brak
brak
Elias Levine
brak
brak
Karkarow za kratami [4.2]


[Dyrektor Moonstone spędzał kolejny poranek w swojej komnacie w towarzystwie kubka zielonej herbaty i odrobiny ciemnej czekolady. Czarnowłosy uśmiechnął się nieznacznie, wpatrując się w okiennice Komnaty Dyrektorskiej. Mógł sobie pozwolić na chwilę relaksu, póki dyrektor Belikov jeszcze spała. Piękny dzień. Słońce dobijało się przez szpary okienne, mimo że termometry wskazywały najniższe o tej porze temperatury. W taką właśnie chłodnicę przez otwarte okno wleciał śnieżny puchacz profesora Eliksirów, który przekazał mu kolejny pergamin zawarty w małej, czarnej kopercie. Alan skinął głową w stronę swojego zwierzęcego pomocnika i odebrał z jego dzioba pergamin, który następnie odczytał i zawiesił przy drzwiach Komnaty.]

Szanowna Społeczności Instytutu!

Dokładnie o godzinie 9:37 otrzymaliśmy kolejną wiadomość z Azkabanu - to nasz drogi przyjaciel, Igor Karkarow, zostawił nam kolejną wiadomość, która może posłużyć nam do jego uwolnienia. W kopercie znaleźliśmy dzisiaj następujące zdanie:

"A po co nam to wszystko?"

Przypomnijmy - wczoraj rano Igor Karkarow został zesłany i osadzony w Azkabanie za zdradę społeczności czarodziejskiej. My jednak wiemy, że to nieprawda i chcemy działać, by móc uratować naszego drogiego przyjaciela przed smutnym losem. Prosimy, abyście nam pomogli. W wiadomościach ukrywać się będą słowa, które stworzą hasło uwalniające Igora z Azkabanu. To hasło, po zdobyciu wszystkich słów-kluczy, należy wysłać do dnia 20 września do godziny 23:59 poprzez Sowę Dyrekcji (dyrekcja.durmstrang@gmail.com).

Spodziewajcie się kolejnej wiadomości jutro. Trudno nam jednak powiedzieć, o której godzinie Igor wyśle do nas kolejny list. Wysyła wiadomości nieregularnie, by nie wzbudzać podejrzeń.

Przesyłamy pozdrowienia,