Alan Moonstone
brak
brak
Elias Levine
brak
brak
Karkarow za kratami [4.1]


[Wielkimi krokami zbliżała się jesień. Z drzew opadały powoli pożółkłe liście, w zamku momentalnie zrobiło się chłodniej i należało nosić cieplejsze szaty, a niebo ciągle wylewało ciężkie krople, jakby łzawe. W pewnym przedsionku zamku Instytutu rozlegał się piękny zapach świeżo parzonej zielonej herbaty. Okazało się, że to dyrektor Moonstone jest ogromnym fanem tego napoju. Chwycił więc swoją elegancką, czarną filiżankę i przysiadł na fotelu przy oknie, wpatrując się w krople, rozbijające się o szyby okienne.

W tym właśnie momencie przez jedno z otwartych okien wleciał przemoczony puchacz śnieżny dyrektora, który w dziobie trzymał drobną, bordową kopertę. W tym momencie czarnowłosy mężczyzna zaczął zastanawiać, kto mógłby wysyłać mu wiadomość akurat w tym momencie. Chwycił kopertę z dzioba swojego sowiego pomocnika i nagrodził go małą myszą. Od razu otworzył kopertę i zalał się łzami. Tej wiadomości nie spodziewał się dostać nawet w najgorszym koszmarze...]

Szanowna Społeczności Instytutu!

Dosłownie przed chwilą do Instytutu dotarła smutna wiadomość. Drogi przyjaciel naszej szkoły, który był jej wiernym sługą, Igor Karkarow, dziś rano został uwięziony w Azkabanie. Zapewne zdajecie sobie sprawę, że Azkaban to więzienie magów, z którego ucieczka... graniczy z cudem. Igorowi został postawiony zarzut zdrady społeczności czarodziejskiej, my jednak wiemy, że te zarzuty są wyssane z palca, a sam Karkarow jest niewinny! Pomóżcie nam ocalić nieszczęśnika od niesprawiedliwości czarodziejskiego prawa.

Jak możecie pomóc?

Karkarow codziennie, przez najbliższy tydzień, będzie wysyłał nam listy. W każdym liście zapisane będzie tylko jedno zdanie, które nie ma większego znaczenia i niejednokrotnie bywa mętnym stwierdzeniem. W każdym z listów jest ukryte jedno słowo-wytrych. Zdań i listów będzie siedem. Słowa-wytrychy trzeba połączyć w jedno zdanie, które jest hasłem uwalniającym Karkarowa z Azkabanu. Z przyczyn bezpieczeństwa Igor jednak nie może nam wysłać całego hasła w jednym liście - istnieje bowiem bardzo duża szansa, że ktoś takowy list przechwyci. Słowa, które są częścią hasła, będą na różny sposób wyróżnione spośród reszty wyrazów w listach. Szczegóły zabawy możecie znaleźć [TUTAJ]. Po uzyskaniu całego hasła, wysyłacie je na sowę szkolną (dyrekcja.durmstrang@gmail.com). Czas na wysłanie pełnego hasła, które pomoże nam uwolnić Igora, upływa dokładnie 20 września o godzinie 23:59.

Dzisiejszy list od Igora brzmi następująco:

"Różne bywa życie, bardzo różne."

Liczymy na Was.

Z pozdrowieniami,