Brett Birkenstock
Rosemary Hamilton
brak
Voltaire Arbore
Maria B Salvatore
Merica Schevre
Konkurs z NSO


[Dyrektorka co prawda nie była w Instytucie, sprzątała i ogarniała swój dom na dzisiejszy wieczór. Co miało być tego wieczoru? Wielka impreza alkoholowa w gronie znajomych! Dlatego też kobieta od samego rana sprzątała wszystko co popadnie, by goście na nim się nie skarżyli. Podczas sprzątania jednak, a bardziej w amoku sprzątania, kobieta przypomniała sobie, że dzisiaj mija termin wystawienia przez nią konkursu! Dlatego też szybko odrzuciła to co miała w ręce- ścierkę i kubeł z wodą i podeszła do swojego biurka. Mając spięte swoje białe włosy w luźnego koka, zaczęła kreślić coś na kartce pargaminu swoim piórem profesorskim. Kiedy wszystko już miała napisane, podpisała się ładnie jakby dawała autograf i teleportowała się do zamku. Modliła się tylko, by nikt nie zauważył jej w takim stanie, w jakim obecnie się znajdowała. Nie oszukujmy się ale ona zawsze na zajęciach i nie tylko miała idealnie dopasowany strój oraz idealnie ułożone włosy. Teraz wyglądała jednak jak trochę siedem nieszczęść, do tego była ubrana w ciuchach "po domu". Myknęła szybko do tablicy ogłoszeń i powiesiła tam swój konkurs, po czym szczęśliwa, że nikt jej nie zauważył, wróciła do domu by skończyć wszystko na czas.]

Droga Społeczności!

Drugi tydzień nauki trwa w najlepsze, dlatego przychodzę do Was dzisiaj z moim konkursem! Jako, że NSO jest przeze mnie wymyślonym przedmiotem, nie ma pod nim żadnych specjalnych pytań z tej dziedziny, gdyż jest to wymieszanie kilku innych. Niektórzy co mnie znają, znają moje zamiłowanie do uroczych magicznych stworzeń, o których uczę w tej szkole podczas normalnego roku szkolnego. Znając moje zamiłowanie do nich, postanowiłam na ich podstawie stworzyć konkurs! Nie martwcie się jednak, będzie on bardzo przyjemny. 

Waszym zadaniem będzie rozpoznanie po trzech słowach, o jakie magiczne stworzenie mi chodzi. Następnie będziecie musieli dopisać do niego kraje w których można go spotkać, klasyfikację MM oraz kiedy stworzenie to było widziane po raz pierwszy w książce/filmie- jeśli jest to napisane. Wszystkie swoje odpowiedzi wysyłacie na moją sowę Alfreda: leyla.bel@o2.pl. Na Wasze rozwiązania czekam do dnia 4.08.2020r. do godziny 22:00. Mam nadzieję, że licznie weźmiecie w nim udział! Za każde odgadnięte stworzenie możecie zgarnąć 40 punktów, w przypadku uczniów, oraz 20 punktów w przypadku nauczycieli. Rozpiskę słów znajdziecie w rozwinięciu newsa. 

Z poważaniem,

  1. Mózg, Motyl, Niebieski
  2. Zielony dym, Lampart, Kotek
  3. Ciało, Musi mieć Pana, Martwe
  4. Dzik, Niewidzialność, Rzadkie
  5. 3 głowy, Wąż, Jadowity
  6. Patron domu, Żółte oczy, legilimencja
  7. Żaba, Łuski, Lejek
  8. Drzewa, Małpa, Żaba
  9. Ogień, Jaszczurka, Szkarłatny
  10. Remus, Pełnia, Futro