Zakończenie V Roku Szkolnego

Garść Informacji

[Dyrektorka udała się do specjalnego pomieszczenia, gdzie wisiała ogromna tablica z portretami nauczycieli. Sięgnęła po jeden koszyczek, gdzie znajdowały się liczby i spojrzała na swoją ściągę. Zaczęła zawieszać odpowiednie liczby przy portretach, aż w końcu na ścianie były już wyraźne punktacje, która pokazywała liczbę zdobytych punktów w ósmym tygodniu nauki.]

Drodzy Nauczyciele!

Ósmy tydzień właśnie dobiega końca, a co za tym idzie, przed nami jedynie Zakończenie roku szkolnego! Dziękujemy za waszą pracę podczas tego roku szkolnego. Z większością spotkamy się po upragnionej przez wszystkich przerwie, jednak z tymi, z którymi się już nie zobaczymy, serdecznie dziękujemy! Co tydzień w formie newsa będzie pojawiało się podsumowanie tygodnia waszej ciężkiej pracy w placówce. Wasza praca oczywiście zostaje nagrodzona punktami jak i galeonami. 

>>PODSUMOWANIE<<

Punkty już wlatują na wasze konta! Dziękujemy jeszcze raz za wytrwałość i mamy nadzieję, że następny rok również przeleci nam tak szybko i w tak miłej atmosferze. 

Od III roku szkolnego postanowiliśmy przedstawiać wam w formie tabelki, wasze wypłaty galeonów. W tabelce są umieszczone galeony za rangi, które posiadacie w naszym Instytucie, za wywiązywanie się z waszych obowiązków nauczycielskich, zabawy itp. W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy czegokolwiek innego proszę zgłaszać się do dyrektor Aristov. Poniżej zamieszczamy szczegółowe rozliczenie waszych wypłat. 

>>WYPŁATY<<

Od III roku szkolnego tak jak było mówione na radzie pedagogicznej, ponownie obowiązują statuetki aktywności. Statuetkę zgarnia, najlepszy nauczyciel i uczeń w danym tygodniu nauki zgarnie statuetkę. Dziękujemy wszystkim za tak liczne zaangażowanie i mamy nadzieję, że w kolejnych tygodniach nauki będzie ono tak samo wyglądało, a może nawet i lepiej! Dlaczego warto być tak aktywnym? Po pierwsze punkty lecą na wasze konta, a co za tym idzie, łatwo jest wygrać Ranking! Po drugie, jeśli ktoś zgarnie statuetkę dostanie dodatkowo gratyfikację za jej zdobycie. W przypadku uczniów jest to 50 punktów, zaś w przypadku nauczycieli jest to 25 punktów. Punkty te jednak nie liczą się do tabelki aktywności do następnego tygodnia! 

W ósmym tygodniu nauki najaktywniejszymi osobami w naszym Instytucie okazały się być...

Uczennica Feral Callasantos!     Stażysta Charles Brouillard!     Profesor Vivienne Levittoux!                                          

                                                                                                                      

Gratulujemy zgarnięcia statuetki i zachęcamy wszystkich do angażowania się w następnym roku szkolnym, bo statuetki to jest jednak coś, co większość z Was zapewne chce mieć! Gratulujemy wszystkim co zgarnęli chociaż jedną!

 

Od poprzedniego roku, w naszym Instytucie obowiązują Złote Karty, które są ułatwieniem dla Was przy awansie. Oczywiście nie każdego może interesować awans u nas w szkole, jednak są też tacy nauczyciele wśród nas, którym to się przyda! Po zebraniu 12 takich kart, skracacie sobie tym samym rok nauki w naszym Instytucie. Oczywiście karty tyczą się jedynie stażystów i nauczycieli. Dokładną rozpiskę Złotych Kart znajdziecie [TUTAJ]. Pamiętajcie jednak, że wraz z nastaniem kolejnego tygodnia punkty się zerują, więc jeśli brakowało Wam tylko 10 punktów do kolejnej karty, nie wystarczy uzbierać ich w przyszłym tygodniu, to tak nie działa!

W tym miejscu chcemy pogratulować stażyscie Charlesowi Brouillardowi, który uzbierała łącznie 13 Złotych kart, a co za tym idzie, podczas rozpoczęcia kariery nauczycielskiej w murach naszego Instytutu, dostaje on od razu rangę Profesora. Gratulujemy!

Z poważaniem,

Podsumowania

[Oficjalne zakończenie roku szkolnego miało odbyć się już za dwa dni. Głowa dyrektor Aristov była pełna nowych pomysłów ale również i zmartwień, które nasilały się wraz z każdym dniem. Wzięła kartkę pergaminu i  zaczęła kreślić na nim parę informacji, które musiała przecież przekazać. Uczniowie cały rok zbierali buteleczki, karty czy też robili zakupy na alei i za to należały im się dodatkowe punkty! Nakreśliwszy wszystko, machnęła różdżką i puściła w dal kartkę, by została zawieszona na tablicy ogłoszeń.]

Droga Społeczności Szkolna!

Już w tę niedzielę odbędzie się uroczyste Zakończenie V roku szkolnego, a co za tym idzie? Ostatnia okazja na złapanie paru punktów! Niedawno, na tablicy ogłoszeń w naszym Instytucie została wywieszona informacja o tym, by do dnia dzisiejszego, do godziny 22:00 wysyłać swoje arkusze z uzbieranymi kartami magicznymi, buteleczkami oraz screeny zrobionych zakupów. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału oraz za tworzenie społeczności wraz z nami. Nie przedłużając, wasze punkty prezentują się następująco. 

Buteleczki. Mieliście okazję zbierać je choćby w Konkursach, Loterii czy też Psikusie Gargulca. Na koniec roku możliwe, że dostaniecie dodatkowo dyplom za ich wykonanie, chociaż kto to wie...Zobaczymy! W każdym razie, każdy kto przesłał swój album z buteleczkami, zostanie nagrodzony dodatkowymi punktami, nieważne ile buteleczek uzbierał. Osoby, które nadesłały swoje albumy z ich zawartością, zgarnęły dodatkowe punkty. Za każdą buteleczkę nagrodzimy was 5 punktami! Nieważne czy jesteś uczniem, czy stażystą, czy nauczycielem. Oto ich wykaz. 

 • [N] Alice Wright: 25 punktów
 • [N] Defne Nefrite: 25 punktów
 • [N] Kazbiel Thundershout: 30 punktów
 • [N] Vivienne Levittoux: 65 punktów
 • [KBM] Evelyne-Ivette D'Arquien: 120 punktów
 • [KBM] Merica Schevre: 120 punktów
 • [KBM] Resuni Avae'ess: 30 punktów
 • [KCM] Feral Callasantos: 70 punktów
 • [KCM] Shira Ostow: 20 punktów

Magiczne Karty. Mieliście okazję zbierać je podczas zabaw z nauczycielami, na których pytali Was oni z różnych dziedzin. W każdym razie, każdy kto przesłał swój album z kartami, zostanie nagrodzony dodatkowymi punktami, nieważne ile kart uzbierał. Osoby, które nadesłały swoje albumy z ich zawartością, zgarnęły dodatkowe punkty. Za każdą magiczną kartę nagrodzimy was 5 punktami! Nieważne czy jesteś uczniem, czy stażystą, czy nauczycielem. Oto ich wykaz. 

 • [N] Alice Wright: 60 punktów
 • [N] Defne Nefrite: 35 punktów
 • [N] Kazbiel Thundershout: 70 punktów
 • [N] Vivienne Levittoux: 75 punktów
 • [KBM] Merica Schevre: 65 punktów
 • [KCM] Feral Callasantos: 45 punktów
 • [KCM] Shira Ostow: 60 punktów

 

Listy zakupów. W ciągu całego roku szkolnego uczniowie, stażyści jak i nauczyciele zbierali galeony, które mogli wydać na przedmioty na Alei Vulchanovy, realizując przy tym listę zakupów. Za realizację całej listy zakupów, wszyscy zostaną sowicie nagrodzeni. Oto wykaz waszych punktów. 

 • [N] Alice Wright: 100 punktów
 • [N] Defne Nefrite: 100 punktów
 • [N] Kazbiel Thundershout: 100 punktów
 • [N] Vivienne Levittoux: 100 punktów
 • [N] Voltaire Arbore: 100 punktów
 • [KBM] Merica Schevre: 200 punktów
 • [KBM] Ruby Hale: 200 punktów
 • [KCM] Feral Callasantos: 200 punktów

Wszystkie punkty które tutaj zebraliście, będą liczyły się do arkusza aktywności, czyli wchodzą w skład statuetek aktywności. Dziękujemy za ten rok szkolny i mamy nadzieję, że w następnym roku więcej uczniów weźmie w nich udział!

Z poważaniem,

Oceny końcowe z zaklęć

[Ostatni raz omiótł swym smutnym spojrzeniem dziedziniec Durmstrangu. Rzędy ławek świeciły pustkami, płonące pochodnie rzucały słabe światło, ale profesor Skamander uparcie tkwił przy biurku, czule przesuwając po nim opuszkami palców, żegnając się z miejscem, które przez osiem tygodni było świadkiem wielu ciekawych wydarzeń. Zgarniając ostatnie dokumenty prawą dłonią, odważnie ruszył przed siebie, zmierzając prosto do wielkiej sali. Jak miał to w swym zwyczaju, pogrążył się w gęstwinie myśli, na tyle mocno, by nie dostrzec machającej do niego bibliotekarki, ani nie odpowiedzieć na pozdrowienia pierwszoroczniaków, zbitych w niewielkiej grupce. Po drodze, nie dostrzegł nawet wicedyrektor, zdziwionej i zaskoczonej milczeniem Lysandra. Mężczyzna zatrzymał się dopiero przy tablicy ogłoszeń. Kiedy powiesił na niej pergamin z wynikami, wszystko było już jasne.]

Drodzy uczniowie!

Rok szkolny dobiegł końca. Nadszedł czas podsumowań. Oceny podane poniżej są już tymi ostatecznymi, dlatego nie podlegają poprawom. Oto, jak prezentują się wasze końcowe wyniki z zaklęć:

Klasa I:

 • Evelyne-Ivette D'Arquien: Powyżej oczekiwań (średnia 5,01, egzamin 77%)
 • Gabrielle Simpson: Powyżej oczekiwań (średnia 4,85, egzamin 61%)
 • Kirino Koro: Nędzny (średnia 2,52, egzamin 38%)
 • Gabrielle Black: Zadowalający (średnia 3,8, egzamin 38%)
 • Julie Malfoy: Zadowalający (średnia 3,6, egzamin 61%)
 • Milavella Farewell: Zadowalający (średnia 4,15, egzamin 81%)
 • Shira Ostov: Zadowalający (średnia 3,6, egzamin 46%)

Klasa II:

 • Aaron Baldwin: Okropny (średnia 2,08, egzamin: 43%)
 • Merica Schevre: Zadowalający (średnia 4,34, egzamin 93%)
 • Resuni Avae'ess: Wybitny (średnia 5,69, egzamin 80%)
 • Ruby Hale: Zadowalający (średnia: 4,41, egzamin 73%)
 • Feral Callasantos: Wybitny (średnia 5,87, egzamin 96%)

Osoby nie uwzględnione powyżej, pozostają nieklasyfikowane.

Serdecznie pozdrawiam,

Oceny Końcowe z Historii Magii.

[Profesor przez wiele godzin ślęczał nad arkuszami egzaminacyjnymi. Co go podkusiło, aby tyle pytań układać... No nic. Wspierając się filiżankami kawy wytrwale oceniał każde podejście. W ostateczności, spisał wyniki do notesu. Sięgnął po pergamin, zapisał co należało i złożył podpis u spodu. Wyszedł zmęczony z ogłoszeniem i udał się z gabinetu do holu głównego. Zszedł po schodach i podszedł do tablicy ogłoszeń. Wywiesił informacje, odwrócił się na pięcie. Skierował się do swojej sypialni, aby odpocząć po całym dniu...]

Szanowni Państwo.

I tak oto dotarliśmy do końca. Niezmiernie ze swojej strony dziękuję za Państwa obecności na spotkaniach, zaangażowanie i ciężką pracę, jaką podjęliście, aby zdobyć swoje finalne stopnie. Mam nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku- absolwentom Durmstrangu życzę jak najwspanialszej dalszej drogi w tym naszym Świecie Magii. Pragnę teraz poinformować Was o ocenach końcowych, uzyskanych z Historii Magii w V Roku Szkolnym.

Klasa Pierwsza

 • [KBM] Evelyne-Ivette DArquien: Powyżej Oczekiwań (frek.: 100%; egz.: 84%)
 • [KBM] Gabrielle Simpson: Powyżej Oczekiwań (frek.: 88%; egz.: 81%)
 • [KCM] Gabrielle Blake: Okropny (frek.: ekstern.; egz.: 71%)
 • [KCM] Julie Malfoy: Troll (frek.: 38%; egz.: 71%)
 • [KCM] Milavella Farewell: Powyżej Oczekiwań (frek.: 88%; egz.: 84%)
 • [KCM] Shira Ostow: Troll (frek.: 50%; egz.: 28%)

Klasa Druga

 • [KBM] Aaron Baldwin: Nędzny (frek.: 81%; egz.: 59%)
 • [KBM] Merica Schevre: Powyżej Oczekiwań (frek.: 81%; egz.: 85%)
 • [KBM] Resuni Avae'ess: Wybitny (frek.: 88%; egz.: 92%)
 • [KBM] Ruby Hale: Zadowalający (frek.: 81%; egz.: 70%)
 • [KCM] Asher River: Nędzny (frek.: 63%; egz.: Nkl)
 • [KCM] Feral Callasantos: Powyżej Oczekiwań (frek.: 100%; egz.: 61%)

Pozostałym niestety nie udało się zdobyć klasyfikacji. Nic jednak straconego- zachęcam do ponownej próby w przyszłych latach waszej edukacji.

Udanych magiwakacji,

[0][1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20][21][22][23][24][25][26][27][28][29][30][31][32][33][34][35][36][37][38][39][40][41][42][43][44][45][46][47][48][49][50][51][52][53][54][55][56][57][58][59][60][61][62][63][64][65][66][67][68][69][70][71][72][73][74][75][76][77][78][79][80][81][82][83][84][85][86][87][88][89][90][91][92][93][94][95][96][97][98][99][100][101][102][103][104][105][106][107][108][109][110][111][112][113][114][115][116][117][118][119][120][121][122][123][124][125][126][127][128][129][130][131][132][133][134][135][136][137][138][139][140][141][142][143][144][145][146][147][148][149][150]
Aktualne newsy