Szał zakupów po raz ostatni

[Ostatnia lista zakupów znajdowała się w ręce wicedyrektorki. Stała przy tablicy ogłoszeń i czuła się dziwnie. Szósta lista, zatem właśnie zaczynał się siódmy tydzień. Za chwilę koniec roku.] Jak ten czas leci.... [Pomyślała na głos. Zawiesiła ogłoszenie oraz listę, spojrzała na nie ostatni raz i wybrała się na przechadzkę po Zimowym Ogrodzie.]

Czarodzieje i Czarownice

Szał Zakupów dobiega końca. Szóstą listą zamieszczoną poniżej zamykamy zabawę. Pozostały nam jedynie zakupy do Torby Czarnego Maga. Po dokonaniu zakupów wyślijcie, proszę dowody waszych zakupów z pomocą naszej sowy dyrekcja.durmstrang@gmail.com. Więcej informacji o tej zabawie znajdziecie oczywiście [TUTAJ]. Rozliczenie zakupów i wręczenie nagród nastąpi jak zwykle w niedzielę po godzinie 20:00. Na najwytrwalszych czekają dyplomy.

[SZÓSTA LISTA ZAKUPÓW]

Z podziękowaniem za wzięcie udziału,

Podsumowania

[Kolejny tydzień dobiegł końca, ale nie było odpoczynku. Dyrekcja właśnie pieczętowała wejście do laboratorium, gdzie po raz kolejny została uwięziona Śmierciotula. Mieszkańcy Instytutu mogli spokojnie odsapnąć. Tym razem zastosowano dodatkowe środki ostrożności. Już nie trzeba będzie czatować w Wielkiej sali z różdżką w ręku.]

Drodzy uczniowie i nauczyciele!

Mamy przyjemność ogłosić, że  Śmierciotula została schwytana. Dzięki Waszej pomocy udało się ją ponownie zamknąć w laboratorium. Zastosowaliśmy dodatkowe środki ostrożności i ochrony. Sama się nie wydostanie. Cieszymy się, że pomimo niebezpieczeństwa nie uciekliście, a wręcz broniliście naszego zamku i siebie nawzajem. To bardzo szlachetne z Waszej strony. Wasz trud w walce ze Śmierciotulą został doceniony i nagrodzony. Gratyfikacje znajdziecie poniżej. 

>>WYNIKI<<

Mamy nadzieję, że jeśli takowa sytuacja nastąpi ponownie (oby nie!), to w obronę zaangażuje się więcej uczniów jak i nauczycieli. Ogłaszamy, że od godziny 22:00, dnia 22.01.2021 r. Instytut Magii Durmstrang jest ponownie bezpieczny! 

Pozdrawiam,

[Defne siedziała w gabinecie dyrekcji i piła spokojnie nowo zakupioną kawę. Bez pośpiechu, leniwym okiem spojrzała listę nazwisk przysłaną przez Złego Czarnoksiężnika. Był to spis osób, które wykupiły rzeczy z listy numer pięć. Zaledwie parę nazwisk. Kobieta westchnęła cicho. Wzięła różdżkę do ręki. Skierowała ją w stronę tablicy, która wisiała na ścianie. Skupiła się na niej i różdżką wypisała gratyfikacje obok nazwisk uczniów i nauczycieli. Następnie machnęła różdżką w stronę klepsydr z punktami.]

Drodzy Zakupoholicy!

Czas zakupów powoli dobiega końca. Za nami piąta lista zakupów. Ci, którzy ją skompletowali mogą spokojnie poszczycić się posiadaniem Torby Białego Maga. Gratyfikacje poniżej w tabeli. Cóż nam jeszcze pozostało? Jutro pojawi się kolejna i zarazem ostatnia lista.

>>WYNIKI<<

Dziękuję za wzięcie udziału w tej przedziwnej i długiej zabawie. Powodzenia w ostatnich tygodniach roku szkolnego. Więcej o tej zabawie dowiecie się [TUTAJ]

Z pozdrowieniami,

Zakończenie IV Roku Szkolnego

Garść Informacji

[Dyrektorka udała się do specjalnego pomieszczenia, gdzie wisiała ogromna tablica z portretami nauczycieli. Sięgnęła po jeden koszyczek, gdzie znajdowały się liczby i spojrzała na swoją ściągę. Zaczęła zawieszać odpowiednie liczby przy portretach, aż w końcu na ścianie były już wyraźne punktacje, która pokazywała liczbę zdobytych punktów w ósmym tygodniu nauki.]

Drodzy Nauczyciele!

Ósmy tydzień właśnie dobiega końca, a co za tym idzie, przed nami jedynie Zakończenie roku szkolnego! Dziękujemy za waszą pracę podczas tego roku szkolnego. Z większością spotkamy się po upragnionej przez wszystkich przerwie, jednak z tymi, z którymi się już nie zobaczymy, serdecznie dziękujemy! Co tydzień w formie newsa będzie pojawiało się podsumowanie tygodnia waszej ciężkiej pracy w placówce. Wasza praca oczywiście zostaje nagrodzona punktami jak i galeonami. 

>>PODSUMOWANIE<<

Punkty już wlatują na wasze konta! Dziękujemy jeszcze raz za wytrwałość i mamy nadzieję, że następny rok również przeleci nam tak szybko i w tak miłej atmosferze. 

Od III roku szkolnego postanowiliśmy przedstawiać wam w formie tabelki, wasze wypłaty galeonów. W tabelce są umieszczone galeony za rangi, które posiadacie w naszym Instytucie, za wywiązywanie się z waszych obowiązków nauczycielskich, zabawy itp. W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy czegokolwiek innego proszę zgłaszać się do wicedyrektora McGreena. Poniżej zamieszczamy szczegółowe rozliczenie waszych wypłat. 

>>WYPŁATY<<

Od III roku szkolnego tak jak było mówione na radzie pedagogicznej, ponownie obowiązują statuetki aktywności. Statuetkę zgarnia, najlepszy nauczyciel i uczeń w danym tygodniu nauki zgarnie statuetkę. Dziękujemy wszystkim za tak liczne zaangażowanie i mamy nadzieję, że w kolejnych tygodniach nauki będzie ono tak samo wyglądało, a może nawet i lepiej! Dlaczego warto być tak aktywnym? Po pierwsze punkty lecą na wasze konta, a co za tym idzie, łatwo jest wygrać Ranking! Po drugie, jeśli ktoś zgarnie statuetkę dostanie dodatkowo gratyfikację za jej zdobycie. W przypadku uczniów jest to 50 punktów, zaś w przypadku nauczycieli jest to 25 punktów. Punkty te jednak nie liczą się do tabelki aktywności do następnego tygodnia! 

W ósmym tygodniu nauki najaktywniejszymi osobami w naszym Instytucie okazały się być...

Uczennica Feral Callasantos!                  Profesor Vivienne Levittoux!                                          

                                                                                              

Gratulujemy zgarnięcia statuetki i zachęcamy wszystkich do angażowania się w następnym roku szkolnym, bo statuetki to jest jednak coś, co większość z Was zapewne chce mieć! Gratulujemy wszystkim co zgarnęli chociaż jedną!

 

Tak jak wspomnieliśmy w tym roku szkolny, startują Złote Karty, które są ułatwieniem dla Was przy awansie. Oczywiście nie każdego może interesować awans u nas w szkole, jednak są też tacy nauczyciele wśród nas, którym to się przyda! Po zebraniu 12 takich kart, skracacie sobie tym samym rok nauki w naszym Instytucie. Oczywiście karty tyczą się jedynie stażystów i nauczycieli. Dokładną rozpiskę Złotych Kart znajdziecie [TUTAJ]. Pamiętajcie jednak, że wraz z nastaniem kolejnego tygodnia punkty się zerują, więc jeśli brakowało Wam tylko 10 punktów do kolejnej karty, nie wystarczy uzbierać ich w przyszłym tygodniu, to tak nie działa!

Informujemy, że dzisiejszego dnia, profesor Thundershout dostaje awans na rangę Wyższego Profesora! Uzbierał on wówczas już 12 złotych kart, dodatkowo dwie ma w zapasie, które idą na kolejny rok szkolny! Gratulujemy! 

Z poważaniem,

Oceny Końcowe z Historii Magii

[Profesor od samego rana siedział z kubkiem kawy i oceniał wszystkie prace egzaminacyjne. Po sprawdzeniu ostatniego arkusza, procentowe wyniki wraz ze zdobytymi punktami wpisał do wcześniej przyszykowanej na pergaminie tabeli. Spojrzał w swój kajecik i na podstawie osiągnięć ocenowych i frekwencji uczniów, powystawiał oceny końcowe. Do całości sporządził osobne zapiski i wraz z nimi udał się pod tablicę ogłoszeń, aby wypocząć przed kolejnymi obowiązkami, jakie go dzisiaj czekały...]

Szanowi Adepci

Dożyliśmy momentu rozliczeń, podsumowań, bieżączek do wykonania i, w przypadku niektórych, gromkiej radości z osięgniętych wyników bądź gorzkiego zawodu z własnego lenistwa. Niemniej, pragnę obie strony, niezależnie od wyników, serdecznie pochwalić za trud pracy, jaki pojawił się w ubiegającym roku szkolnym. Szczególne gratulacje należą się drugoklasistom, którzy mieli przed sobą nie lada wyzwanie opanowania materiału o zakresie dwóch epok historycznych- to naprawdę dużo jak na te osiem tygodni. Przebyliście krok milowy w poznaniu historii świata czarodziejskiego i z pewnością dostrzegacie to poszerzeniem waszego horyzontu w obrębie rzeczy, które jak dotąd mogły być dla was nieznanymi wodami. Nie ubliżając jednak wysiłkowi pierwszoklasistom, którzy wstąpili na nowy grunt i, mam nadzieję, głodni wiedzy powrócą na kolejny rok, aby tak jak druga klasa, rozwinąć swoją wiedzę. Obu rocznikom dziękuję serdecznie za wspólną pracę i nie pozostaje mi nic, jak życzyć sobie, jak i wam, ponownego spotkania w kolejnym roku bądź przy innych nadarzających się okazjach. W końcu ŚM nie taki mały, czyż nie?

Pragnę przeprosić jednak, że news ten nie pojawił się wczoraj, zgodnie z terminem. Osobiście przyznam, że zwyczajnie nie byłem w stanie w tak krótkim czasie wszystkiego sprawdzić. Wolałem więc pozostawić wieczorny stan pracy i powrócić do ponownego sprawdzania na następny dzień. W końcu, człowiek zmęczony ma większą tendencję do pomyłek, których raczej nikt nie chciałby doświadczyć. Teraz więc, oficjalnie i ze stuprocentową pewnością, iż wszystko jest tak, jak być powinno, przekazuję Państwu wyniki tegorocznej pracy z Historii Magii.

KLASA PIERWSZA

  • [KBM] Alexis White-Carter: Okropny (frek.: 37%)
  • [KBM] Alison Goodman: Wybitny (frek.: 87%) [DYPLOM]
  • [KBM] Merica Schevre: Zadowalający (frek.: 62%) [DYPLOM]
  • [KBM] Resuni Avae'ess: Powyżej Oczekiwań (frek.: 100%) [DYPLOM]
  • [KBM] Ruby Hale: Zadowalający (frek.: 75%) [DYPLOM]
  • [KCM] Feral Callasantos: Powyżej Oczekiwań (frek.: 87%) [DYPLOM]

KLASA DRUGA

  • [KBM] Defne Nefrite: Zadowalający (frek.: 66%) [DYPLOM]
  • [KBM] Kate Cavendish: Okropny (frek.: 40%)
  • [KCM] Charles Hamilton-Sartre: Powyżej Oczekiwań (frek.: 86%) [DYPLOM]
  • [KCM] Cheryl Brown: Zadowalający (frek.: 100%) [DYPLOM]

 

Pozostałym osobom niestety nie udało się zdobyć klasyfikacji. Nic jednak straconego, spróbować można swoich sił z HM-em raz jeszcze.

Jeżeli są Państwo ciekawi, jak poszły Egzaminy Końcowe, serdecznie zachęcam do odwiedzenia kursu przedmiotowego na Moodle'u, gdzie w sekcji "Egzamin Końcowy" znajdziecie odnośnik do strony, na które wspomniane rezultaty prac zamieściłem. Odnośnik będzie tam dostępny do 15 listopada, do czasu Zakończenia IV Roku Szkolnego.

Do zobaczenia,

[0][1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20][21][22][23][24][25][26][27][28][29][30][31][32][33][34][35][36][37][38][39][40][41][42][43][44][45][46][47][48][49][50][51][52][53][54][55][56][57][58][59][60][61][62][63][64][65][66][67][68][69][70][71][72][73][74][75][76][77][78][79][80][81][82][83][84][85][86][87][88][89][90][91][92][93][94][95][96][97][98][99][100][101][102][103][104][105][106][107][108][109][110][111][112][113][114][115][116][117][118][119][120][121][122]
Aktualne newsy